13.03.2020, 12:55 | czytano: 4546

Ograniczenia dla turystów w Pienińskim i Gorczańskim Parku Narodowym

zdj. Anna Niezgoda
Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego nie zdecydowała się, wzorem TPN-u, na podjęcie decyzji o zamknięciu szlaków na swoim terenie. Wprowadza jednak pewne ograniczenia.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym do 29 marca zamknięte zostają: wystawa przyrodnicza PPN w Krościenku, pawilon edukacyjny w Szczawnicy oraz zamek w Czorsztynie.

PPN zaleca również ograniczenie załatwiania spraw osobiście w dyrekcji Pienińskiego PN. Wprowadza się załatwianie spraw telefonicznie, drogą mailową lub pocztą.
Również Gorczański Park Narodowy wprowadza ograniczenia.

Do 25 marca br. zamknięty dla zwiedzających jest Ośrodek Edukacyjny oraz ekspozycja przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego. Odwołane zostały wszystkie zajęcia i warsztaty, nie prowadzimy również sprzedaży wydawnictw i pamiątek w sklepiku Ośrodka. Szkolenie dla przewodników planowane na 28 i 29 marca zostaje odwołane. Jak na razie nie jesteśmy w stanie podać nowego terminu przeprowadzenia szkolenia. Informacje na ten temat będą podawane na naszej stronie internetowej.

W wydanym komunikacie czytamy: "Szlaki turystyczne GPN nie będą zamknięte. Jednak zgodnie z zaleceniami apelujemy o ograniczenie podróży i wycieczek, unikanie miejsc zatłoczonych i dużych zgromadzeń. Zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie. Na szlakach panują zimowe warunki turystyczne, pokrywa śnieżna powyżej 1000 m n.p.m. nadal jest duża i miejscami dochodzi do metra grubości, śnieg jest zbity. Na stokach i polanach wystawionych na południe śniegu jest mniej lub nie ma go wcale. W powiecie nowotarskim i limanowskim obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Zalecamy szczególną ostrożność ze względu na możliwość łamania się drzew i gałęzi.

Na bieżąco śledźcie komunikaty gorczańskich schronisk dotyczących udzielania noclegów i ich działalności.
Zalecamy ograniczenie odwiedzin w dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego, sprawy prosimy załatwiać drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się groźnej dla zdrowia infekcji.

s/ JD pienimy24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl