23.03.2020, 15:50 | czytano: 1389

Ruszyła akcja #ZmienTerminNieOdwoluj mająca wesprzeć sektor turystyczny

W związku z epidemią koronawirusa (COVID-19) turyści masowo rezygnują z zaplanowanych wyjazdów. Ma to ogromny wpływ na kondycję branży turystycznej, której straty z dnia na dzień są coraz większe. Stąd apel do wszystkich tych, którzy już wykupili wycieczki wyjazdowe w sezonie wiosenno-letnim, by ich nie odwoływali, lecz zmieniali ich terminy.
- Często już na początku roku planujemy swoje wyjazdy urlopowe, krótszy lub dłuższy wypoczynek, bliskie, regionalne wypady lub dalekie, egzotyczne podróże. Tak też było w tym roku. Większość z nas takie plany poczyniła – bo przecież w bliskiej perspektywie czasowej są Święta Wielkanocne, potem długi weekend majowy, czerwcowy, no i w końcu wakacje. Czas sprzyjający podróżowaniu. Niestety, obecna sytuacja zmusiła nas do skorygowania naszych planów, lecz nie do odwoływania ich - podkreśla wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
- Zachęcam zatem do przesuwania terminów planowanych wyjazdów, a nie do rezygnowania z nich w zupełności. Patrzmy z optymizmem w przyszłość. Wierzę, że jeśli nie za miesiąc, to może za kilka miesięcy znów będziemy mogli pojechać na łono natury, odwiedzić znajome zakątki lub odkryć nowe miejsca. Pomóżmy tym samym wszystkim osobom zawodowo związanym z branżą turystyczną, dla których ten okres jest czasem wielkiej próby - dodaje.

Przedstawiciele branży turystycznej zapewniają, iż nie powinno być problemu z przesunięciem terminu wyjazdów. Zmieniając terminy podróży pomagamy branży i tym samym wspieramy gospodarkę. To wsparcie jest bardzo potrzebne tysiącom osób związanych zawodowo z turystyką.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl