24.03.2020, 16:02 | czytano: 1064

Czy warto być eko w czasie koronawirusa? Warto

Ekologiczny styl życia pomaga przetrwać izolację związaną z koronawirusem. Takie nawyki, jak używanie domowych kosmetyków i środków czystości, kuchnia w duchu less waste, picie „kranowianki” lub wody filtrowanej są bardzo przydatne w czasie #zostańwdomu.
- Unikanie spotkań, opustoszałe miasta i zamknięte obszary w nadleśnictwach zachęcają do spędzania czasu we własnym ogródku lub przy balkonowych skrzynkach. Z drugiej strony zużywamy znacznie więcej przedmiotów jednorazowych: chusteczek, maseczek, rękawiczek, do łask wraca tez plastik - tym bardziej warto więc poświęcić więcej uwagi segregacji odpadów – przypomina wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
Przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, jak być eko w czasie koronawirusa. Wierzymy, że znajdziecie w nim inspirację. Serdecznie zapraszamy na profil ekoMałopolski na Facebooku.

Źródło: UMWM, oprac. r/
komentarze
poi24.03.2020, 21:50
@Wyrocznia, dobrze, że nie ego-terroryści. Tacy, jak Ty.
Pp24.03.2020, 21:46
Kranówczanka jest lepsza od butelkowej, to wiadomo nie od dziś. W butelkowej są cząsteczki mikroplastiku. Zwłaszcza, jak dlużej poleży. W większości Polskich miast spokojnie można pić wodę z kranu. Tak robię od lat i żyję, i cieszę się zdrowiem.
Wyrocznia24.03.2020, 17:20
Eko-terroryści?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl