24.03.2020, 18:24 | czytano: 2625

Babia Góra zamknięta

Arch. Podhale24.pl
W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 wprowadzono zakaz wstępu na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego. Zakaz obowiązuje od 25 marca do odwołania.
- Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery - zwłaszcza w warunkach górskich - przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by - jak to już miało miejsce - na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie - informuje w komunikacie babiogórski park. - Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów. Wierzymy, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję - jest ona dla nas samych bardzo trudna. Pamiętajmy: wirusa możemy pokonać tylko razem. W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie "osobno".
oprac. r/ źródło: Babiogórski Park Narodowy
Może Cię zainteresować
komentarze
kara?25.03.2020, 19:31
Nie panikuję ale jakiś nakazów zakazów troszkę trzeba przestrzegać Marysiu i ,,turyści,,. Na Słowacji poszli w dwójkę na kwarantannie(kierowcy tirów) na Wysoką w Tatrach(trudne warunki).Ino jeden żywy ledwo wrócił.
turysta25.03.2020, 11:29
Sorki ale nie zrozumiemy
niedzielny turysta25.03.2020, 10:52
Byłem kilkunastokrotnie w rożnych porach w rożnym czasie przy pięknej pogodzie i nigdy na szczycie nie było kilkuset turystów !!!! na raz ??? ...możne przez cały dzień by się nazbierało ... przesadzają...
Marysia24.03.2020, 22:47
Chore zakazy.
Bylam w niedziele na Babiej. Zadnego tlumu. Wymijanka bardzo bezpieczna. Na szczycie miejsca na zachowanie bezpiecznej odleglosci.
Jest piekna pogoda. Głod witamny D a wy wszystko zamknijcie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl