31.03.2020, 12:43 | czytano: 2379

Jak poradzić sobie z lękiem i stresem w okresie epidemii koronawirusa?

Jak poradzić sobie z tego rodzaju emocjami i odnaleźć się w nowej rzeczywistości podpowie psychoterapeuta Dorota Minta w serii filmów pn. „Wsparcie psychologiczne w okresie epidemii” przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Narodowy Fundusz Zdrowia rusza ze wsparciem psychologicznym. Izolacja społeczna spowodowana rozprzestrzeniającym się koronawirusem może wywoływać stres i lęk, z jakimi dotychczas nie musieliśmy się zmierzyć.
Eksperci nie mają wątpliwości, że społeczna kwarantanna to klucz do powstrzymania epidemii koronawirusa i zmniejszenia liczby zachorowań na COVID-19. Izolacja jest jednak sporym wyzwaniem dla psychiki każdego z nas. Nieustanne przebywanie w czterech ścianach generuje napięcia i konflikty rodzinne, do głosu dochodzi strach – nie tylko przed zachorowaniem, ale również konsekwencjami, jakie może przynieść trwająca epidemia np. utratą pracy.Z myślą o wszystkich tych, którzy mają trudności z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości i poradzeniem sobie z emocjami towarzyszącym izolacji, Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował specjalny cykl filmów pn. „Wsparcie psychologiczne w okresie epidemii”. Seria składa się z dziesięciu kilkunastominutowych podcastów internetowych. Powstały one we współpracy z Dorotą Mintą, psychologiem i psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w walce z trudnościami psychologicznymi w sytuacjach kryzysowych i chorobach przewlekłych.

W internetowych filmikach ekspertka podpowie m.in., jak nie pozwolić, by zawładnął nami lęk i jak poradzić sobie z obniżeniem nastroju. Doradzi także, co zrobić, by nie dopuścić do konfliktów w rodzinie i w jaki sposób skutecznie się zrelaksować.Pierwszy z serii dziesięciu bezpłatnych podcastów, poświęcony lękowi, został opublikowany we wtorek 31 marca na kanale Akademii NFZ w serwisie YouTube. Kolejne będą tam zamieszczane codziennie, do 9 kwietnia. Żeby obejrzeć podacast, wystarczy w serwisie YouTube w wyszukiwarkę wpisać hasło „Akademia NFZ” i z listy wybrać interesujący nas materiał.Plan emisji odcinków:

· 31 marca: Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął?

· 1 kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi

· 2 kwietnia: 3 Kontrola - jak jej nie stracić?
· 3 kwietnia: Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?

· 4 kwietnia: Obniżenie nastroju - zrób nowy plan

· 5 kwietnia: Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?

· 6 kwietnia: Techniki relaksacji - jak się zregenerować?

· 7 kwietnia: Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych

· 8 kwietnia: Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?

· 9 kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Link do Akademii NFZ - https://www.youtube.com/channel/UC9Jc30vlzRL367GWhD9erVAŹródło: NFZ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Fbb131.03.2020, 22:08
Ja: mi niestety nie pomaga. Pewnie temu, że swoją cysternę już wychlałem.
ja31.03.2020, 13:27
ja suplementuję sie codziennie C2H5OH i pomaga .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl