14.04.2020, 14:04 | czytano: 5197

Wprowadzono vouchery, które mają uratować turystykę

Arch. Podhale24.pl
Podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej mają możliwość oferowania voucherów za odwołane z powodu pandemii koronawirusa imprezy turystyczne, noclegi i inne usługi turystyczne. Zachęca do nich minister z Podhala, zakopiański poseł Andrzej Gut-Mostowy.
„Nie rezygnuj – zmień termin! Nic na tym nie tracisz” – zachęca turystów Polska Organizacja Turystyczna, która wspólnie z Ministerstwem Rozwoju rozpoczęła kampanię internetową #WybierzVoucher.
Voucher będzie ważny przez rok od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna lub w którym miało się odbyć wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. W przypadku wycieczek można też zmienić miejsce.

- Zachęcam wszystkich do skorzystania z voucherów i nie odwoływania podróży. W ten sposób wesprzemy polską branżę turystyczną w tym trudnym czasie. To rozwiązanie jest również bezpieczne dla każdego turysty, bo vouchery gwarantowane są przez system zabezpieczeń na wypadek niewypłacalności — powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Wystarczy zapytać touroperatora, hotel czy atrakcję turystyczną o możliwość zamiany wykupionej usługi na voucher. W ten sposób okażemy solidarność z branżą turystyczną. Wartość vouchera nie może być niższa od kosztów poniesionych do tej pory przez klienta.

- Voucher jest niezwykle prosty w realizacji, a pomoc jaką daje polskim przedsiębiorcom i ich pracownikom jest nieoceniona. Zadbajmy o branżę turystyczną teraz, a z pewnością odwdzięczy się ona turystom w przyszłości — dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Vouchery mogą być wydawane przez przedsiębiorców organizujących np.:

- imprezy turystyczne,
- usługi hotelarskie,
- usługi przewodnickie,
- usługi pilotów wycieczek,
- wystawy i kongresy,
- działalność kulturalną (np. kina, teatry, muzea),
- działalność rozrywkową, np. koncerty,
- działalność rekreacyjną i sportową,
- wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

oprac. r/ Materiały prasowe Ministerstwa Rozwoju
Może Cię zainteresować
komentarze
qwerty14.04.2020, 15:44
GBH - popieram!
Koron14.04.2020, 15:28
Normalnych to nie dotyczy.
Czemu mamy kogoś ratować.
Mogą jeździć normalnymi samochodami,a nie rozbijać się furami.
Mostowy niech sobie kupi voucher.Ja wycofałem kasę bo nie wiadomo kiedy to ruszy. Mówią o roku.
GBH14.04.2020, 14:16
Hmm glownie ma to na celu ratowanie zamoznych panow i ich hoteli pensjonatow.Dlaczego my czyli mniej zamozni mamy ratowac milionerow?!Dajcie kase dla tych co prace stracili lub straca lada moment...jak zwykle dla biednych nic sie nie robi.
k14.04.2020, 14:12
Oczywiście że Mostowy najbardziej zainteresowany. Akurat turystyka na Podhalu jest w bardzo dobrej pozycji . O stratach to można by było mówić w razie odwołanych rezerwacji na Majówkę. A następnie brak turystów w lipcu i sierpniu. W przeciwnym wypadku a żadnych stratach mowy być nie może . Poza sezonem i tak o turystę trudno ,jak co roku i nikomu dotychczas to snu z powiek nie spędzało.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl