15.04.2020, 11:29 | czytano: 2577

ZUS wypłaca "postojowe". Przelewy dostają dziś również przedsiębiorcy i samozatrudnieni z Podhala

Niemal 8,5 tys. przedsiębiorców w Małopolsce otrzyma w środę przelew ze świadczeniem postojowym w ramach pomocy z tarczy antykryzysowej. W kraju środki trafią dziś do 86,2 tys. przedsiębiorców.
Do 14 kwietnia w Polsce złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Przeszło 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS, 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych, a ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców.
Pierwsi przedsiębiorcy otrzymają pomoc 15 kwietnia. ZUS przeleje środki w ramach „postojowego”. Małopolskie oddziały ZUS wypłacą niemal 8,5 tys. świadczeń postojowych. Daje to łącznie kwotę 16,8 mln złotych. Kraków jest jednym z trzech miast, które otrzyma najwięcej środków na ten cel w kraju – niemal 9,6 mln złotych.

Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek. W tej sytuacji osoby, które prowadzą firmy nie muszą się spieszyć ze złożeniem wniosku. Mają na to czas do 30 czerwca.

Źródło: ZUS Małopolska, oprac. r/
komentarze
Zulus15.04.2020, 13:27
Przedsiębiorcom bym wypłacił, cwaniaczkom, co zakupy do domu robią na fakturę pokazałbym środkowy palec...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl