15.04.2020, 14:57 | czytano: 2505

Urzędnicy w Ochotnicy Dolnej pracują po godzinach

zdj. UG Ochotnica Dolna
"Pracownicy Urzędu Gminy zostali po godzinach, aby zapakować maseczki dla mieszkańców. Zespół działał niezwykle sprawnie - zaadresowaliśmy niemal wszystkie koperty i spakowaliśmy ponad 3 000 maseczek" - poinformował wójt Tadeusz Królczyk.
Jak dodaje włodarz Ochotnicy Dolnej - drugi etap to dostawa maseczek do domów dla każdego mieszkańca.

s/
komentarze
maseczka to podstawa :)16.04.2020, 14:41
za to w Gminie Czorsztyn piszą: SZYJMY MASECZKI - WÓJT GMINY CZORSZTYN ZACHĘCA DO SOLIDARNEJ WALKI Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
W związku z nakazem zasłaniania ust oraz nosa, jaki wchodzi w życie z dniem 16 kwietnia 2020 r. Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn zachęca mieszkańców gminy do solidarnej walki z rozprzestrzeniającym się wirusem oraz podjęcia wspólnych działań, by każdy z nas posiadał własną maskę ochronną.

Jak wiadomo, maski ochronne są trudno dostępne na rynku, a ich cena poszła w górę. Dlatego też jak mówi Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn w trosce o zdrowie druhów ze straży pożarnych, samorząd zakupił maseczki, rękawice oraz kombinezony ochronne. Kombinezony oraz część masek trafiła już do każdej z jednostek OSP na terenie Gminy Czorsztyn. Pozostałą część zakupionego towaru zabezpieczono na potrzeby seniorów, którzy często samodzielnie nie są w stanie zakupić masek ochronnych.

Wójt Gminy zachęca naszych mieszkańców, by do walki z pandemią stanąć wspólnie, dlatego też proponuje: ?Samorząd Gminy Czorsztyn zakupi materiał potrzebny do uszycia masek wielokrotnego użytku. Do dyspozycji oferujemy remizy OSP, w których można podpiąć maszynę do szycia i rozpocząć produkcję masek. Zachęcam wszystkie osoby, które ?zaprzyjaźnione są? :-) z igłą i nitką by szyły maseczki. Zostaną one bezpłatnie przekazane naszym mieszkańcom. Walkę z wirusem możemy wygrać tylko wspólnie? apeluje włodarz Gminy Czorsztyn.

Akcję koordynuje Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, gdzie zgłaszać się mogą wolontariusze posiadający maszynę do szycia i chęci, by w tych trudnych czasach solidarnie podjąć działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz walkę z pandemią.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: ckgczorsztyn@onet.pl bądź pod nr tel: 182750982

Jednocześnie Wójt Gminy Czorsztyn składa serdeczne podziękowania wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które się już zaangażowały w akcje szycia maseczek w trosce o zdrowie lokalnej społeczności oraz bezpłatnie je przekazują.
Idiot16.04.2020, 09:50
To maseczki trzeba pakować? A koperdy po ile? Ale interes niech ...... strzeli. Paliwo też ludziska zapłacą. Wszystko za darmo, żyć nie umierać.
Towarzysz Turnia16.04.2020, 09:34
Oj wróciło by się tam, oj wróciło....
alina16.04.2020, 07:57
Brawo wójta, brawo pracownicy - a w szczawnicy burmistrz chodzi sobie na siłownię łamiąc wszelkie przepisy a pracownicy chodzą do urządu tylko na kilka godzin by podpisać listę i tyle! Brawo Ochotnica
ocena z Orawy16.04.2020, 07:37
ależ mi to sensacja
wójcie takie rzeczy robi się bez mediów
wtedy to ludzie bardziej doceniają
Zobacz pełną wersję podhale24.pl