28.04.2020, 17:53 | czytano: 1694

Jeszcze tylko trzy dni spisu powszechnego w Jabłonce. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech się pospieszy

Władze gminy Jabłonka apelują do mieszkańców o wzięcie udziały w spisie próbnym, który trwa jeszcze do 30 kwietnia. Można to zrobić także on-line lub telefonicznie.
Od 1 kwietnia br. mieszkańcy gminy Jabłonka biorą udział w obowiązkowym spisie próbnym przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Spis potrwa do 30 kwietnia br., więc jeśli ktoś z mieszkańców gminy Jabłonka jeszcze nie dokonał samospisu, powinien zrobić to jak najszybciej.
Wojewódzkie Biuro Spisowe w Krakowie przypomina, że każdy mieszkaniec gminy może dokonać spisu we własnym domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem, przy wykorzystaniu przygotowanej przez Główny Urząd Statystyczny aplikacji dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl. Logowanie do aplikacji jest proste i intuicyjne, a jej wypełnienie trwa zaledwie kilkanaście minut.

Podczas tegorocznego spisu próbnego, w związku z trwającą epidemią koronawirusa, rachmistrzowie terenowi nie odwiedzają domów, natomiast mogą kontaktować się z mieszkańcami telefonicznie, aby wypełnić formularz spisowy. Chcąc zweryfikować tożsamość osoby dzwoniącej należy skontaktować się z infolinią statystyczną pod numerem telefonu: 22 279 99 99 wew. 8 lub z Urzędem Statystycznym w Krakowie.

Wszystkie dane zebrane w spisie próbnym są objęte tajemnicą statystyczną, będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione, dlatego mieszkańcy mogą czuć się w pełni bezpieczne".

Jak to zrobić?Ponadto Urząd Gminy w Jabłonce apeluje:
"Stwórzmy wspólny plakat! Przypominamy, że w naszej gminie do końca kwietnia trwa obowiązkowy spis próbny. Czy udało Wam się już wypełnić to zadanie? Czy było to dla Was problematyczne?

Zachęcamy osoby, które już się spisały do podzielenia się z nami tymi informacjami w wiadomości prywatnej na naszym profilu na facebooku. Co więcej, zapraszamy też do wysyłania swoich zdjęć. Fotografie umieszczone będą na plakacie przedstawiającym mieszkańców Gminy Jabłonka, którzy dopełnili swojego obowiązku i wzięli udział w spisie próbnym. Im nas będzie więcej, tym plakat będzie ciekawszy.

Wysyłajcie zdjęcia na nasz profil facebookowy, a jeśli jeszcze nie wzięliście udziału w spisie, zróbcie to jak najszybciej i również dosyłajcie zdjęcia. Pokażmy, ilu nas jest. Liczy się każdy!".

oprac. r/ UG Jabłonka, Urząd Statystyczny w Krakowie
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl