30.04.2020, 20:21 | czytano: 1128

Policja przestrzega seniorów przed oszustwami metodą "na policjanta"

Pomimo zagrożenia koronawirusem i stanu epidemii oszuści nie odpuszczają i próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych metodą na policjanta na terenie Małopolski.
Ostatnio 74-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego została oszukana i straciła swoje oszczędności. Kobieta przekazała oszustom wszystko co miała wierząc, że pomaga swojemu synowi, który rzekomo miał spowodować wypadek drogowy. Natomiast na terenie powiatu wielickiego w ostatnim czasie doszło do 6 prób oszustwa metodą na ,,policjanta’’.
Niestety, mimo informacji w mediach i licznych apeli Policji, starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów i tracą swoje oszczędności. Na szczęście ta historia zakończyła się szczęśliwie, fałszywy policjant został zatrzymany, a mieszkanka Andrychowa odzyskała swoje pieniądze.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za policjanta lub członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny i zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście. We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Seniorze pamiętaj też, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy!

Źródło: Policja
Zobacz pełną wersję podhale24.pl