02.05.2020, 17:19 | czytano: 1013

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

zdj. KaOSG
W tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Karpacki Oddział SG uczcił nieco inaczej, niż dotychczas. Ze względu na pandemię, obchody święta były skromniejsze, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Na terenie KaOSG została zorganizowana skromna uroczystość, w trakcie której odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego.


Na maszcie powiewa flaga, wręczona 2 lata temu Komendantowi KaOSG płk. SG Stanisławowi Laciudze przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

zdj. Kancelaria Prezydenta RP

"Biało-czerwona flaga to symbol jednoczący Polaków – zarówno w tych pięknych, jak i trudniejszych momentach naszej historii. Zachęcamy wszystkich Polaków do dekorowania okien i balkonów biało-czerwonymi flagami. Niech te wywieszone sztandary będą symbolem naszej jedności i siły" - apelują funkcjonariusze KaOSG.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony w 2004 roku na mocy ustawy. Ideą święta jest propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, aby uczcić to wydarzenie Polacy wywieszają flagi. Tego samego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju.

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl