05.05.2020, 11:15 | czytano: 2616

Nowa ścieżka przyrodnicza w orawskim parku

Fot. Leszek Janiszewski / OPE Zubrzyca Góna
W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej powstała ścieżka przyrodnicza.
Ścieżka przyrodnicza to 25 stanowisk i ponad 60 gatunków roślin - kwiatów, krzewów i drzew rosnących na terenie muzeum, ale i całego regionu, opisanych w bardzo przystępny sposób, lecz i z dużą dawką informacji. W zasadzie jest to nie jedna, a cztery ścieżki, bo w zależności od pory roku będzie można uzyskać informacje na temat różnych gatunków.


Ścieżkę będzie można przejść z pomocą przygotowywanych właśnie aplikacji na urządzenia mobilne oraz folderu-przewodnika. Dodatkowo, z myślą o rodzinach z dziećmi i młodszych odbiorcach, przewidziano także możliwość zapoznania się z florą skansenu przez gry terenowe, tzw. questy, które również zostały przygotowane w wariantach wiosennym, letni, jesiennym i zimowym.Zamontowano oznaczenia ścieżki przyrodniczej w postaci kamieni oznaczonych numerami.
Tak pomyślane, innowacyjne, lecz jednocześnie nieingerujące zbytnio w naturę parku etnograficznego rozwiązania są efektem współpracy muzealników z ekspertką z Babiogórskiego Parku Narodowego - Katarzyną Fujak w ramach projektu "Muzea otwarte".

Źródło: OPE w Zubrzycy Górnej, zdj. Leszek Janiszewski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl