10.06.2020, 11:51 | czytano: 4456

Chodź, pomaluj budkę... (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Daniel Urbaniak od kilku lat zaskakuje nowymi pomysłami na przyciągnięcie uwagi zarówno dorosłych, jak i dzieci, by zainteresować ich przyrodą i życiem ptaków - szczególnie sów. Tym razem wraz z Arturem Kretem zaproponował dzieciom edukacyjne spotkanie połączone z wyśmienitą zabawą.
Wycieczki rowerowe Uszatym Szlakiem, podglądanie sów, spacery wśród drzew - to już znamy. Teraz paletę zajęć uzupełnią cykliczne warsztaty. W pierwszym tego typu spotkaniu wzięło udział kilkanaścioro dzieci. W ogrodzie Restauracji Absynt malowano budki lęgowe dla rożnych gatunków ptaków oraz dla nietoperzy.
- To dziewięć budek lęgowych dla wszystkich gatunków, jakie mieszkają na Podhalu. Zostaną one powieszone na specjalnym murku obok restauracji i opisane jakie rodzaje ptaków mogą w nich zamieszkać. To są budki pokazowe, więc zostaną one rozcięte i dzięki zamontowanym zawiasom, każdy kto przyjdzie do Absyntu będzie mógł sobie je dokładnie obejrzeć i zobaczyć jak taki mieszkają - tłumaczy Daniel Urbaniak.

Na warsztatach pojawił się Marcin Kostrzyński prowadzący m. in. kanał YouTube "Marcin z lasu", autor znakomitych ujęć filmowych z wilkami, dzikami, sarnami i innymi zwierzakami. "Będąc przejazdem spotkał się z nami, opowiedział kilka kapitalnych historii" - relacjonuje organizator zajęć i zapowiada, że takie warsztaty odbywać się będą co dwa tygodnie, a na wakacje planuje nawet - co tydzień .

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
A nie "ptaszki" trzaskowskiego14.06.2020, 07:28
Na pewno dzieci zapamiętają ten dzień.
leming doskonały10.06.2020, 12:30
rewelacja
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl