06.07.2020, 16:08 | czytano: 1549

Sportowe Wakacje w gminie Bukowina Tatrzańska

zdj. organizatora
Z inicjatywy wójta Andrzeja Pietrzyka "Sportowe Wakacje w Gminie Bukowina Tatrzańska" zaczęły się już pod koniec czerwca.
Kilkadziesiąt chłopców i dziewcząt codziennie przez prawie 8 godzin aktywnie spędza czas w Bukowinie Tatrzańskiej (grupa siatkarska) i na obiektach Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej (dwie grupy piłkarskie).
Dzieci oprócz zajęć ogólnorozwojowych będą miały zajęcia teoretyczne ze specjalistami z innych dziedzin związanych z szeroko pojętą kulturą fizyczną m.in dietetykiem czy sportowym psychologiem. Podczas tych sportowych zajęć dzieci mają zapewnione wyżywienie i opiekę wykwalifikowanych instruktorów. Na swoje obozy czekają już kolejne grupy.

Projekt gminy Bukowina Tatrzańska będzie trwał do końca lipca i obejmie ponad setkę dzieci. W czasach post-epidemicznych zajęcia takie wydają się być świetnym pomysłem aktywizacji ruchowej dzieci i dobrą profilaktyką dla innych zagrożeń takich jak nadmierne korzystanie z komputerów, internetu, smartfonów czy chorób cywilizacyjnych. Zajęcia i instruktorzy finansowani są z budżetu gminy Bukowina Tatrzańska.

ak/ zdj. orgnaizatora
Zobacz pełną wersję podhale24.pl