29.07.2020, 13:50 | czytano: 1549

Aplikacja mobilna w Orawskim Parku Etnograficznym

zdj. Roman Ciok
W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej powstaje aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiająca samodzielne zwiedzanie ekspozycji stałej i ścieżki przyrodnicze. Jest to dedykowane narzędzie umożliwiające samodzielne zwiedzanie Muzeum, wykorzystujące technologię GPS oraz sieć Wi-Fi.
Aplikacja stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom indywidualnych odbiorców, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Do skorzystania z niej będzie wystarczył smartfon lub tablet. Dzięki niej będzie można nie tylko uzyskać informacje dotyczące skansenu, orientacji w terenie, ale w przystępny sposób zwiedzić samodzielnie ekspozycję stałą oraz ścieżkę przyrodniczą, które będą dostępne w języku polskim, słowackim oraz angielskim. Ponadto, poza modułem informacyjnym i modułami samodzielnego zwiedzania będzie także można skorzystać z gier terenowych (z j. ang. questów).

Aplikacja da zwiedzającym poczucie swobody w zwiedzaniu skansenu oraz, przede wszystkim dzięki prostemu układowi i intuicyjnej nawigacji oraz audiodeskrypcji i tłumaczowi PJM, co zwiększy możliwość recepcji dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku i słuchu.


Zadanie realizowane w ramach projektu pod nazwą: „Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

OPE, opr. s/ zdj. Leszek Janiszewski i Roman Ciok
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl