17.08.2020, 18:30 | czytano: 2547

"Emocji moc" - musical w wykonaniu młodziutkich artystów (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
BIAŁKA TATRZAŃSKA. W ramach cyklu Kultura na Bani, tym razem zaprezentowany został musical "Emocji moc", na który składają się przede wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej.
Na scenie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów wokalno-tanecznych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone były w Poroninie. Nad przygotowaniem programu pracowała Majka Jeżowska, Agata Świętoń - autorka piosenek dla dzieci oraz Beata "Beti" Bełtowska.
- To były zajęcia dla dzieci z całej Polski prowadzone w pierwszej połowie sierpnia. W warsztatach brały udział dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 15, w sumie w tym roku było 45 uczestników. Dodatkowo były też zajęcia teatralne i ze scenografii. My, prowadziłyśmy klasę wokalną, inni trenerzy pracowali z pozostałymi klasami - wyjaśnia "Beti".

Wokalistka zaznacza, że warsztaty sygnowane były nazwiskiem Majki Jeżowskiej, a sam musical to podsumowanie pracy podczas warsztatów.

- Musical oczywiście opiera się na piosenkach Majki Jeżowskiej, choć w tamtym roku wykorzystano naszą piosenkę "Moje miasto", graną także na koncercie na Powitaniu lata w 2018 roku, z czego bardzo jesteśmy dumni - dodaje nowotarżanka, wskazując jeszcze jedną postać zaangażowaną w tworzenie spektaklu, czyli Kubę "Bobasa" Wilka. W tym roku wykorzystano też piosenki Agaty Świętoń.

Na pytanie kiedy i gdzie można będzie jeszcze obejrzeć "Emocji moc", Beata Bełtowska odpowiada - Dopiero za rok. To i tak dobrze, że udało się nam w tym roku, w takim okresie obostrzeń - pokazać pracę naszych podopiecznych.

s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
c18.08.2020, 18:55
A ile takie warsztaty kosztują?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl