28.08.2020, 12:46 | czytano: 2324

Jesienne przejażdżki z koleją retro

zdj. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
Rusza 6 edycja Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej. Po ponad półrocznej przerwie zabytkowe parowozy znów wyjadą zaprezentować się na torach. W planach jest m. in. przejazd z Chabówki do Rabki.
To jedna z niewielu okazji aby zobaczyć żywą historię naszej kolei. Będzie skromniej niż zwykle, bo przejazdów zaplanowano tylko 10 ale odbędą się na wielu trasach i po raz pierwszy będą także transmitowane na żywo w Internecie.
Lokomotywy na parę oraz zabytkowe wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas przejazdów jakie zaplanowano we wrześniu i październiku.

Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe.

W projekcie będzie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także w Internecie - na żywo w mediach społecznościowych – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.


Wykaz terminów pociągów historycznych w Małopolsce - jesień 2020:
26 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Krynica oraz Muszyna – Żegiestów
27 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice
3 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów - Żabno
4 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów - Żabno
11 listopada (środa, święto) – Chabówka – Nowy Sącz
5 grudnia (sobota) – Chabówka – Mszana Dolna, Chabówka – Rabka Zaryte
Organizatorem przejazdów będzie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl