04.10.2020, 14:42 | czytano: 4189

Męski różaniec w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Sanktuarium Najświętszej Rodziny ponownie zaprosiło mężczyzn do wspólnej modlitwy w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.
Przed miesiącem mężczyźni przeszli modląc się Krupówkami - po raz pierwszy.
Zdecydowano, że różaniec w tej formie odprawiany będzie w każdą pierwsza sobotę miesiąca, jako modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
dlaczego tak postępujecie?06.10.2020, 16:38
@Wierzący Dlaczego Pani/Pan nie czyta ze zrozumieniem. "Ciekawe jakie jest zdanie krytykujących w sprawie marszów równości" takie samo jak w sprawie modlitwy na Krupówkach. Co tu wyjaśniać!
Wierzący06.10.2020, 10:20
Widzę nieprzychylne wypowiedzi NT. Różańca na Krupówkach., że to nie miejsce osobiste intymne i że nie powinno wychodzić na zewnątrz, ale być zamknięte w czretech ścianach domów i kościołów. Nic bardziej mylnego. Powinniśmy pokazywać, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, nie wstydzimy się naszej wiary pobudzamy serca i umysły ludzi którzy wątpią, mają różne duchowe rorterki. Jesteśmy Kościołem żywym, prężnym, uświadamiającym wszystkim, że Bóg Jest, że kocha każdego, na każdego czeka. Tych ludzi nie musi ochraniać Policja, bo nikomu nie czynią krzywdy, dla nikogo nie są zagrożeniem nikogo nie demoralizując - ale modlą się za każdego kimkolwiek jest.Obowiązkiem każdego wierzącego jest ewangelizowanie-to jest ta nasza powinność!!! Ciekawe jakie jest zdanie krytykujących w sprawie marszów równości, kpiny z naszej wiary tradycji, profanacji Mszy Św i obiektów czci religijnej??? To może wyjść do centrum miast?? To nikogo nie bulwersuje takie ma być nasze przyzwolenie??
Jasiek06.10.2020, 10:01
Wspaniałą inicjatywa!! Różaniec to najpiękniejsza modlitwa, która daje spokój i pokój Ducha. Niech Bóg błogosławi takie działania!!! Amen!!!
dlaczego tak postępujecie?05.10.2020, 14:17
@Niezrozumiałe Cieszy mnie ten komentarz i to bardzo. Prosty i zrozumiały dla każdego. Jestem przeciwny takim poczynaniom. Co będzie jeśli pojawią się inne stowarzyszenia i staną naprzeciw? Dojdzie do utarczek słownych. To się żle skończy. Władza tak świecka jak i kościelna doprowadzi nas do tragedii. Przecież tam działają legalne firmy, które zaopatrywane są w towary. To jest robione na złość społeczeństwu tam znajdującemu się.
Tekla05.10.2020, 08:58
Chore!I tyle w temacie!
Niezrozumiałe05.10.2020, 07:55
Zgoda. Modlić można się wszędzie, bo Bóg jest wszędzie. Pytanie, czy takie modlitwy na pokaz na turystycznym, handlowym deptaku mają jakiś sens. Obcowanie z Bogiem w trakcie intymnej czynności jaką jest modlitwa w takim miejscu jest dla mnie formą ekshibicjonizmu. Nie wiem jaki argument przemawia za takim miejscem modlitwy, ale dla mnie to jest niepotrzebne wkładanie kija w mrowisko. Polska to nie tylko katolicy, nie tylko wierzący, po co wkraczać w przestrzeń publiczną, która z natury jest i powinna pozostać świecka, chyba że w Zakopanem powstaje coś na wzór kalifatu. Nikt nie idzie do kościoła handlować, relaksować się, albo pić kawkę i zajadać gofra i vice-versa. A skoro można taką pokazówkę robić na ulicy, to po co utrzymywać kościoły? Zamienić jak w Anglii na mieszkania, restauracje, galerie i modlić się jak Turcy na ulicach.
Jj05.10.2020, 06:27
Jak można się modlić wszędzie to po co te gmachy kościołów i po co się modlić na Krupówkach?
Mądra Baba04.10.2020, 21:17
Nie Un, nie mylisz się - można się modlić w kościele, a nawet warto.
Można też wszędzie tam się modlić, gdzie się aktualnie przebywa. Tam gdzie jest człowiek, tam modlitwa idzie razem z nim. Każdy ma prawo się modlić. KONSTYTUCJA
Un04.10.2020, 21:14
Do J23. No właśnie. Modlić się można wszędzie jak sam piszesz. Moim zdaniem modlitwa w zgiełku i hałasie Krupówek nie jest najlepszym miejscem.Co to ma na celu?
J2304.10.2020, 19:29
Bardo się mylisz czas pracuje na twoją nie korzyść . Modlić się można wszędzie nawet w autobusie, czy szpitalu.
Kaja04.10.2020, 18:18
Może by tak w każdą drugą sobotę modlitwę wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, kobiet.
Un04.10.2020, 17:24
Od modlitwy jest chyba kościół,czy się mylę?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl