17.10.2020, 20:00 | czytano: 2354

Załatw sprawę NFZ przez telefon lub internet. Ograniczenia w nowotarskiej delegaturze

Arch. Podhale24.pl
Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia do minimum ogranicza bezpośrednią obsługę. W ograniczonym zakresie działają sale obsługi klienta w delegaturze w Nowym Targu.
"Nasze drzwi pozostawiamy otwarte jedynie dla osób zgłaszających się z pilnymi sprawami, istotnymi dla ich zdrowia, których nie da się załatwić bez osobistej wizyty w oddziale. W pozostałych przypadkach zachęcamy Małopolan do pozostania w domach i kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej czy tradycyjnej. Bezpiecznie, z domowego fotela można m.in. wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, złożyć wniosek o leczenie uzdrowiskowe czy dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, złożyć skargę czy potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne" - podkreśla Iwona Krzywda z Zespołu Komunikacji Społecznej Małopolskiego OW NFZ w Krakowie.
W siedzibach sal obsługi klienta MOW NFZ w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu działają również specjalne skrzynki podawcze. Pozostawione tam dokumenty są następnie rozpatrywane przez pracowników małopolskiego NFZ, a przygotowana odpowiedź przesyłana na wskazany adres korespondencyjny zainteresowanej osoby.

Szczegółowe wskazówki dotyczące załatwiania formalności bez wychodzenia z domu, potrzebne numery telefonów, adresy korespondencyjne i adresy e-mail są dostępne na stronie internetowej MOW NFZ www.nfz-krakow.pl w tym miejscu.

Źródło: NFZ Kraków, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ech18.10.2020, 22:12
Doktorów ścigają a same sie pozamykały... Beee
zobi18.10.2020, 12:47
Opony też można zmienić przez telefon lub internet ?
Mądry Polak17.10.2020, 21:47
Tak pozostańcie w domu tam czekajcie na zawał a i tak wpiszą wam koronę a najlepiej idzcie prywatnie tam kowidu niema żałosne
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl