24.10.2020, 12:35 | czytano: 2206

Mistrzowie Polski od Highlandera

Podopieczni szczawnickiej szkoły walki "Highlander" odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Polski, które odbyły się na Śląsku.
Klub Kick/Thai Boxingu,,Highlander" brał udział w Otwartych Mistrzostwach Polski (różne style walki) Semi Contact. Grupa szczawnicka początkowo w liczbie 10 zawodników zgłosiła swój udział w dwóch kategoriach, niestety dwoje z przygotowanych adeptów zachorowało i na zawody udał się okrojony skład.
Po ustaleniu grup wiekowych, sporządzeniu list walk, list zawodników w formule kata (układ ciosów i kopnięć wyobrażających walkę z przeciwnikiem) rozpoczęła się rywalizacja. Zawodniczki szczawnickiego klubu pokazały swoje układy -  przygotowane indywidualnie i we własnej choreografii. Praca dziewcząt została doceniona przez sędziów  - w tej kategorii otrzymały pierwsze medale - srebro i brąz.

Także podczas walk  zawodnicy Highlandera pokazali swój kunszt - 3 złote medale w walkach semi-contact i trzy brązowe. W sumie zdobyli ich 7. 

- Były to pierwsze Mistrzostwa Polski w których braliśmy udział, ale dla naszego klubu bardzo owocne. Litry potu wylane na treningach przyniosły wyniki - mamy 3 Mistrzów Polski w walkach semi-contact, 1 Wicemistrzynię w kata oraz troje brązowych medalistów – cieszy się Zbyszek ,,Highlander" Lach. - Dla mnie jako trenera klubu jest to powód do dumy, moi uczniowie zaprezentowa;o hart ducha i pełne zaangażowanie w treningi, pokazali że ciężką pracą  można zapracować na sukces nie tylko w walkach, ale także i innych formułach. 

Jakub Sarata - Mistrz Polski semi-contact
Natan Stróżczyk - Mistrz Polski semi-contact
Patryk Dudka - Mistrz Polski semi-contact
Nadia Stróżczyk - vice Mistrz Polski w kata
Dominika Salamon - brązowa medalistka Mistrzostw Polski w kata 
Juliusz Czajka - brązowy medalista Mistrzostw Polski
Damian Kamiński -  brązowy medalista Mistrzostw Polski

Materiały klubowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl