09.11.2020, 13:01 | czytano: 2130

Srebro dla zawodniczki Jiu Jitsu Podhale

zdj. Jiu Jitsu Podhale
W Jarosławiu zorganizowany został XVI Puchar Polski Combat Aikido. Wzięła w nim udział również reprezentacja sekcji Jiu Jitsu Podhale w mocno jednak okrojonym składzie.
W ramach Pucharu odbyły się walki na zasadach graplingu, Jiu Jitsu oraz karate. O randze Pucharu świadczy fakt, iż przyjeżdżają młodzieżowi zawodnicy Jiu jitsu, BJJ, MMA, Combat Aikido z różnych klubów. Zawodnikom Sekcji Jiu jitsu Podhale udało się zdobyć jeden medal (srebrny).
Julia Stasik w walce o złoty medal uległa bardziej utytułowanej i doświadczonej zawodniczce z Niepołomic. Stasik - używając żargonu sportowego - tanio skóry nie sprzedała, miło zaskakując wszystkich. Nie dała się zdominować rywalce, a wręcz starała się narzucić swój styl walki (wykorzystując warunki fizyczne i siłę) wywierając presję. W pewnym momencie prawie założyła punktowane trzymanie w parterze, jednak ostatecznie sędzia podniósł walkę to stójki. W drugiej część walki to rywalce udało się poprawnie założyć punktowane trzymania w parterze i ostatecznie wygrywając.

Drugi zawodnik Kamil Łukaszczyk walczył z zawodnikami z większym stażem i ostatecznie nie przebił się do sfery medalowej. Niemniej oboje wykazują progres, co bardzo cieszy. Po zawodach zawodnicy wspólnie z rodzicami i trenerem zwiedzili uwzględniając sytuację pandemiczną rynek miasta powiatowego Jarosław, miasta o pięknej i długiej historii.

źródło: Jiu Jitsu Podhale
Zobacz pełną wersję podhale24.pl