18.11.2020, 14:36 | czytano: 5536

Fotointerwencja. "Miszcz parkowania" z ulicy Długiej

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. "Kierowcy trzeba przypomnieć, że chodnik jest dla pieszych , a bezpłatny parking 300 metrów niżej na byłym placu targowym" - przypomina nasz czytelników, który przysłał zdjęcie zaparkowanych samochodów na chodniku przy ul. Długiej.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pan Marcin19.11.2020, 13:51
Do Mieszkaniec .
Szkoda, ze drogi Sąsiedzie się nie podpisałeś, ale jak sam dobrze wiesz, na ulicy są tacy mieszkańcy, co parkują swoje auta tak, aby jak najwięcej miejsca zając - zazwyczaj dwa (słownie: 2) - dla siebie mniemam.
Nie!!! Żeby inni nie mieli gdzie zaparkować - takie życie, boli.
Poza tym, jak już raz policzyłeś, koło domu nie ma 6 aut, bo gdzie one miałyby stać, jedno na drugim??
Jałowa dyskusja, ale czas nie tracę tylko ja. Zalecam przeliczyć ponownie. No i się podpisujcie, jak nie macie nic za "uszami", będzie prościej podjąć dyskusję, jak chcecie, tutaj, dla Wszystkich
Mieszkaniec .19.11.2020, 10:23
Panie Marcinie weź Pan zadzwoń do wypożyczalni która parkuje flotę samochodów na ulicy Długiej , z prośbą o przeparkowanie na bezpłatny parking na targowicy i bedziesz miał Pan wiecej miejsca koło domu . Raz naliczyłem 6 szt .
kurier19.11.2020, 09:34
W mieści to jeszcze takie parkowanie kogoś oburza, a na wsiach to chleb powszedni. Ostatnio w południe na głównej ulicy we wsi Maniowy o mało co nie rozjechałem kobiety z wózkiem, która musiała jechać jezdnią bo chodniki po obu stronach jezdni były zajęte przez stojące samochody. Niby to nic wielkiego ale miałbym kobietę i dziecko na sumieniu. Może nasza kochana Policja zwróci na to uwagę dla naszego bezpieczeństwa.
jo19.11.2020, 08:42
Może kiedyś doczekamy się cyklicznej akcji " parkowanie " naszej policji , tak raz w tygodniu wszystkie oczy zwrócone na zaparkowane samochody na chodnikach , pasach itp .
Nowotarska bonanza19.11.2020, 08:24
1,5 m tam na pewno nie ma. Ale to i tak nic. Ludzie nagminnie jeżdżą pod prąd, parkują na pasach, na zakazach, jadą po 10 km/h bo smsy piszą, jest dramat. I jak zwykle pytanie zasadnicze gdzie są służby odpowiedzialne za porządek?
Marcin Panczakiewicz (Właściciel Opla i Alfy)19.11.2020, 08:11
Do Zwykły człowiek
Przyganiał kocioł garnkowi - jak to się potocznie mówi.
Zastosowałem oryginalną pisownie "Zwykły człowiek", gdzie bardziej do zwykły ktoś przykłada znaczenie, ale to i początek zdania jest, ale człowiek, to dla niego już prawie nic. No ale tak siebie widzi, tak się czuje.
Co do parkowania na bramie wjazdowej, jak tylko zastawiona byłaby sąsiednia, nawet bym słowa nie pisnął, ale jak Pan ze Wsi przyjedzie do miasta to musi od razu dwie zastawić - to fakt. No ale co się stało?? No nic i to jest taki mały szczegół.
Jak byś miał Chłopie coś do dodania i konkrety, pasowałoby się podpisać, jak ja. Masz swoją bramę w domu, parkują Ci przed nią, czy masz kartony wystawione?? A może mieszkasz w takim miejscu, że takich problemów nie masz, więc przysparzasz ich innym??
Dużo pytań, bo nie wiemy, kto taki mądry jest.

A komuś chodziło po prostu o to auto w oddali, które cały chodnik zastawiło.
Niejednokrotnie klienci Gabinetu Odnowy Plastików przyjeżdżają i parkują na bramie pod ukosem, zastawiając cały chodnik, wtedy jest ok, bo w sprawach służbowych przyjeżdżają??

Faktycznie, miejsce gdzie stoi Alfa to cofnięty dom, tak jak widać w tyle wysuniętą fasadę budynku, inna sprawa, że Ci, którzy decydują, gdzie wyznaczyć miejsca do parkowania, wyznaczają je tam, gdzie chcą i nie patrzą, czy będzie przejście po chodniku.
W tym miejscu chodnik jest szeroki, oj jest.

A teraz do autora (lub autorki) zdjęcia. Proszę tę bezcenną informację o bezpłatnym parkingu 300 metrów niżej przekazywać wszystkim tym, którzy przyjeżdżają do pracy i parkują przy naszej ulicy i innych, niepłatnych. Proszę swoją energię raczej w tym kierunku skierować - na ratowanie chodników.

Do reszty. Jak macie coś ciekawego do powiedzenia, podpisujcie się, reszta to ...
Dziadek konfident18.11.2020, 20:00
150cm jest. Ja tam nie widzę żadnych wykroczeń.
proste18.11.2020, 19:51
Pozostawił ponad metrowe przejście dla pieszych , więc może tak stać, natomiast pozostali łamią przepisy ruchu drogowego. zadzwonić do komendy , skoro nie każą mandatem to znaczy ,że jest o.k.
NT18.11.2020, 18:49
Wbrew pozorom ta Alfa może stać na prywatnym terenie ponieważ dom jest cofniety w stosunku do innych. Mój znajomy tak ma przed domem że pas przy chodniku jest jego prywatny. Możliwe, że to Opel i cała reszta za nim źle stoi.
Zwykły człowiek18.11.2020, 18:42
Niestety miałem do czynienia z tym Panem z tego domu bo stanąłem na wejściu do sąsiedniej bramy gdyż tam szedłem to wyskoczył że nie bedzie mógł wyjechać ze żoną itp. i prowokował żeby go uderzyć ale jak to się mówi dotknij dziada a za pana pójdziesz siedzieć. Wstyd z niego...Typowy burak....
Marek18.11.2020, 17:49
a o którym Mistrzu myślicie ? Ten a z Alfy pewnie stoi sobie pod domem , działkę musiał oddać dla miasta na chodnik za grosze miejsce zostawił żeby go spokojnie obejść , jak ktoś zauważył stoi tak cały czas . no a mistrz z Opla nie pomyślał żeby miejsce zostawić ,, ON PRZECIEŻ ZAPARKOWAŁ PRAWIDŁOWO " ... słuszna uwaga konfidenty - a poza tym jak mają młodzi jeździć jak ich tak uczą jak w komentarzu koło Dekady .
w18.11.2020, 16:31
Piękna Alfa Mito Quadrifoglio
lewak18.11.2020, 16:08
Nakleić karnego ku...... a
ubawiona18.11.2020, 15:15
Rozumię, że MISZCZ to tego nieszczęśnika nazwisko - bo jak to inaczej interpretować. Chyba, że szkoły ... do szkoły ...by się poszło po wiedzę.

Określenie "miszcz" użyte jest celowo. To slang. pejoratywne określenie. Jak np. "madka", "julka", czy "bombelek".

ps. Ja rozumiem, ty rozumiesz, on rozumie.. To tak a propos szkoły. Moderator.
JA18.11.2020, 15:09
Normalka , ten samochód jest tak zaparkowany prawie cały czas . Pewnie jakaś matka z wózkiem się wku......
nowotarzanka18.11.2020, 14:57
A moze powtorny egzamin
ANTY_LEWAK18.11.2020, 14:51
Ej konfidenty!
Przejścia jest dość, grunt by matka z dzieckiem w wózku mogla przejechać lub ewentualnie niepełnosprawny na wózku. Reszta w większości nie jest szeroka jak szafa i przejdzie.

Ale widzę ze się co niektórym tęskni za dawnymi czasami, do ORMO już nie przyjmują, do terytorialsów wymagają sprawności fizycznej, to biedne 'społeczniki' się plątają i robią zdjęcia.
Oburzony18.11.2020, 14:49
Pan Fotograf niech się przejdzie koło galeri ul. Kilińskiego obok ronda,co się tam dzieje.Nauki Jazdy po chodnikach jeżdżą ,na trawniku parkują i nasza policja nic nie robi.Albo nie chce widzieć.Skandal !!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl