25.11.2020, 14:16 | czytano: 1277

Płyta "Nie było jak downo" Rodzinnej Muzyki Poloków

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu wydał płytę „Nie było jak downo” Rodzinnej Muzyki Poloków. Znajdują się na niej niezwykłe nagrania trzech pokoleń słynnej na Podhalu, pochodzącej z Białego Dunajca rodziny muzykanckiej.
Prymistą i autorem koncepcji albumu jest Andrzej Polak, jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków góralskich, wraz z nim grają jego brat Piotr oraz syn Bartek i córka Małgorzata, w śpiewie zaś wspierają rodzice – Stanisława i Władysław, a także brat ojca, Stanisław.
Zarejestrowane zostały na niej wiązanki nut drobnych, ozwodnych, krzesanych i sabałowych granych w tradycyjnym składzie trojga skrzypiec i basów, a także przepięknie prowadzonych przy wtórze akordeonu, zwanego na Podhalu harmonią albo organami, pieśni wierchowych. Poziom muzyki Poloków doceniony został przez jury wszystkich bodaj liczących się przeglądów muzyki góralskiej – kapela Andrzeja Polaka wygrała Konkurs Muzyk Podhalańskich w Nowym Targu, a także konkursy w Czarnym Dunajcu („Na Duchową nutę”), Kościelisku („Przednówek w Polanach”) i Bukowinie Tatrzańskiej („Dziadońcyne Granie”). Płyta do nabycia w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury (także wysyłkowo)
oraz wybranych sklepach podhalańskich.

Źródło: GOK Biały Dunajec, oprac. r/
komentarze
baba26.11.2020, 19:17
Naso muzyka najpiykniejsa w świecie!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl