26.11.2020, 15:07 | czytano: 2048

Petycja "Ratujmy ferie"

Już prawie 2,5 tysiąca osób podpisało się w Internecie pod petycją do rządu, w której sprzeciwiają się zamknięciu obiektów noclegowych i skróceniu ferii. "W imieniu mieszkańców terenów górskich i przedsiębiorcy z branży turystycznej wyrażamy głębokie oburzenie i rozczarowanie zapowiedziami Pana Premiera Mateusza Morawieckiego" - napisano.
"Panie Premierze, Państwo Posłowie i Senatorowie.
W imieniu mieszkańców terenów górskich i przedsiębiorcy z branży turystycznej wyrażamy głębokie oburzenie i rozczarowanie zapowiedziami Pana Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącymi zamknięcia obiektów noclegowych oraz skrócenia okresu ferii zimowych. Planowane ograniczenia spowodują, że będą „umierać” nasze rodzinne działalności, na które pracowaliśmy przez lata. Zamknięcie kwater prywatnych, pensjonatów i hoteli w sezonie zimowym oznaczać będzie dla nas bankructwo.

Wdrożyliśmy od marca bieżącego roku wszelkie niezbędne procedury związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Nasze obiekty działają zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w ścisłym reżimie sanitarnym. Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju nadal nie jest stabilna i z pełną odpowiedzialnością deklarujemy, iż jesteśmy w stanie podjąć kolejne działania, by przyjmować gości w sposób bezpieczny dla ich zdrowia.

Proponujemy, by tak jak zapowiadał Pan Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, rozłożyć ferie na dłuższy okres (8-10 tygodni). Dajcie dzieciom i rodzicom odpocząć od komputerów, a nam pozwólcie pracować.

Wnioskujemy do Państwa parlamentarzystów o pilną interwencję do Premiera w naszej sprawie. Apelujemy jeszcze raz: nie pozwólcie umrzeć turystyce w Polsce, bo Europa już się cieszy na przyjazd turystów z Polski.
Nie prosimy rządu o pomoc materialną w formie rekompensat, bonów czy pożyczek. Prosimy, byście pozwolili nam pracować, byśmy mogli utrzymać nasze firmy".

Więcej: https://www.petycjeonline.com/ratujmy_ferie?fbclid=IwAR0l54NKLAxdeZ0kWM82zg2gJmmt1DGsdf9Ddzh-jUfJmTS7cG5auoM1FKo

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Piotr27.11.2020, 10:25
Proponuję takie małe ćwiczenie logiczne:
1. Duża część lokalnych firm turystycznych obciążona jest kredytami.
2. Kredytów udzielają banki pod zastaw majątku owych firm, tj. hoteli, pensjonatów .......
3. Wprowadzenie ograniczeń doprowadzi do tego, że wyżej wymienione firmy splajtują, a obiekty przejmą banki.
4. Premier jest ......byłym bankierem.
Taram! No popatrzcie, jaki zbieg okoliczności.
Możecie zatem pisać sobie petycje na Berdyczów. Tutaj chodzi o dużą kasę a nie o jakieś tam Wasze małe firemki.
Za żadne plus26.11.2020, 20:47
@ jo
"Jo" PiS-u nie chciałem, ale jeszcze bardziej nie chciałem tych co się przed PiS wpychali. Ja czekam na tych co ich chciałem i to pilnie.
anty26.11.2020, 17:40
Niestety, ja się nie podpiszę.
jo26.11.2020, 17:33
Chcieliście PIS to macie , w czym problem . Kolebka PiS -u i wszyscy nagle zdziwieni.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl