22.12.2020, 17:11 | czytano: 6323

List. "Rząd swoje, burmistrz swoje"

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. W Polsce mamy "etap odpowiedzialności" Tymczasem burmistrz „jedynie słusznej Stolicy Podhala” od tygodnia poprzez swoje media zapraszał mieszkańców na uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku i spotkanie ze św. Mikołajem" - pisze w liście do redakcji Czytelnik.
"Pod koniec listopada pan premier oznajmił, że do 17 stycznia 2021 r. trwa „Etap odpowiedzialności”. A jak etap odpowiedzialności to należałoby zachowywać się w sposób odpowiedzialny, szczególnie gdy się piastuje ważną funkcję w życiu publicznym. Wszak nowa mutacja koronawirusa puka już do drzwi kontynentalnej Europy!
Zgodnie z obowiązującym prawem w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Obowiązuje zakaz organizowania spotkań i imprez niezależnie od ich rodzaju.

Tyle można wyczytać w rządowym serwisie informacyjnym. Tymczasem burmistrz „jedynie słusznej Stolicy Podhala” od tygodnia poprzez swoje media zapraszał mieszkańców na uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku i spotkanie ze św. Mikołajem. Koniec końców okazał się on jednak krasnalem.

W spotkaniu tym uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które z obowiązującymi przepisami i maseczkami ochronnymi były raczej na bakier. Zły przykład daje włodarz miasta więc czego wymagać od gawiedzi, która z pewnością przyjdzie witać Nowy Rok na Rynku. Z tą różnicą, że pewnie część z nich dostanie mandatów, a nielegalnego zgromadzenia pana burmistrza Policja jakby nie dostrzegła.

Premier swoje – burmistrz swoje! Coraz częściej na tzw. „mieście” daje się słyszeć głosy, że jest kiepskim gospodarzem, niestety okazuje się, że urzędnikiem też raczej byle jakim. Trudno to zachowanie tłumaczyć nieznajomością przepisów prawa, które twarde jest, ale jest. Oby tylko z tej nonszalancji nie wyniknęły problemy zdrowotne uczestników tego nielegalnego zgromadzenia. Czytelnik"

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
x24.12.2020, 08:33
Imprezki, zabawa, światełka a potem kilkaset tysiaków niewykorzystanych w 2020 r na wymianę kotłów. NT w smogu. Brawo Watycha
Kmicic23.12.2020, 11:50
obywatelu RP
zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób obowiązuje od 28 listopada. Nie dezinformuj
Sx23.12.2020, 10:07
Od roku się boją , pierwsze straszą ,wykupują towar ze sklepów ,potem się zamykają w domach ,następnie zakładają kagańce i kąpią się w płynach dezynfekujących po czym straszą drugą i trzecią falą ,a jak trzeba się szczepić i ratować świat to się boją i przestają wierzyć telewizji .OJ Covidowcy trzymajcie się planów rządzących i szczepcie się narobiliście dziadostwa to go wypijcie ,a nam dajcie w końcu normalnie żyć .Bravo Panie Burmistrzu pasowałoby zrobić jeszcze Sylwester na rynku jak za dawnych dobrych lat.
obywatel RP23.12.2020, 08:33
czytelniku...restrykcje zaczynają obowiązywać dopiero od 28.12.2020r. dotyczy miedzy innymi zgromadzeń powyżej 5 osób , spotkanie na rynku było legalne
bo ona tak chce23.12.2020, 07:45
U Watychy wszystko na odwrót.
Wierny22.12.2020, 23:16
Besala: Parafia na Szaflarskiej dopisuje się do tej listy... Tam system z NASA i ludzie bez maseczek, bez odstępów... Środki do dezynfekcji: brak...
Gorol z gorc22.12.2020, 22:44
@jan
Podziel się większymi spostrzeżeniami z odwiedzin w państwie srodka. Jak tam ludzie żyją, co robią, może jakieś zdjęcia masz. Chętnie zobaczę jak to cała Europa a nie tylko polski rząd udaje że jest groźny wirus na kontynencie, niszczy gospodarki, powoduje wzrost bezrobocia a w Chinach bawią się na całego.
Obyście nie musieli iść w ostatniej drodze pożegnalnej kogoś bliskiego, bo jak twierdzicie wszystko to jest zmyślone. Wielu głośno krzyczało a teraz pod tlenem leżą, i jakoś już milczą, dziwne jak szybko można zmienić zdanie gdy tylko samego to spotka
jaga222.12.2020, 19:44
Co Wy atakujecie Burmistrza jak to za rządem nie można nadążyć. Nowego wirusa burmistrz nie sprowadził tylko rząd
jan22.12.2020, 19:32
To niesamowite że są jeszcze ludzie tzn covidianie którzy wierzą w ''dobro'' rządu i wierzą w istnienie jakiejkolwiek choroby. Dziwne że w Wuhan dyskoteki działają na całego i życie tam się toczy, czyli ''wirus'' cudownie wyparował???
lubię liczby22.12.2020, 19:29
Ile to tych zachorowań mieliśmy dzisiaj? Aha, jedno.
Andrzejx4822.12.2020, 19:18
No a czy to ograniczenie wolności oraz zgromadzeń jest zgodna z Polskim prawem proszę o ustawę w konstytucji o takim ograniczeniu a czy może nie wiem czy ten rząd wprowadził stan wojenny i ograniczył nam nasze prawa czy równie zgodnie z prawem i jakim prawem w Sylwestra ograniczył wręcz zakazał przemieszczania się brawo panie Burmistrzu za to spotkanie nie dajmy się zwariować czy po godzinie 19 wirus będzie bardziej niebezpieczny niż przed 19 i czy jego całkowite niebezpieczeństwo skończy sie wraz z godziną 6 rano po prostu wielki wielki idiotyzm
Besala22.12.2020, 18:51
Podejrzewam, że Pan Burmistrz Watycha uważa (podobnie jak pewien ksiądz z Torunia), że uroczystości religijnych i ich organizatorów żadne ograniczenia nie dotyczą. W czasie pierwszej fali epidemii UM w Nowym Targu był ze strachu zamknięty na cztery spusty, teraz, gdy duża część społeczeństwa lekceważy zagrożenie, lekceważy je także burmistrz. A naiwnie wierzyłem, że osoby pełniące odpowiedzialne funkcje myślą i działają inaczej niż przeciętni obywatele.
antycovidian22.12.2020, 18:50
Czy tak trudno temu czytelnikowi pojąć i zrozumieć, że nie ma żadnej pandemii, natomiast jest plandemia medialno - polityczna, którą kreuje rząd, po to by wpierw u takich ludzi wygenerować lęk, strach i takich wystraszonych czytelników tresować - robić z nich niewolników. Brawo dla Pana Burmistrza za zorganizowanie tego spotkania. Najwyższa pora zrzucić te szmatki z twarzy i przestać się bać
gumis22.12.2020, 18:44
Przyklad idzie z gory , z samej gory.
Niedawno urodziny pewnej stacji tej chucznie obchodozno i to w zamknietym pomieszczeniu , wiec nie ma sie co burzyć że na Rynku tlum.
Zresztą w Castoramach i podobnych ludzi jeszcze wiecej , czepianie sie i tyle
polizman22.12.2020, 17:47
Ma chłop jaja i nie będzie się głupim i bezprawnym zakazom kłaniał. Brawo Burmistrz!
Marceli Szpak dziwi się światu22.12.2020, 17:40
Czemu Czytelnik nie napisał listu jak były w mieście innego typu zgromadzenia??? Okres Odpowiedzialności trwa od wiosny!!!
Magnolia22.12.2020, 17:37
Skoro jest burmistrzem to znaczy że większości On odpowiada.Jesli się nie sprawdzi to przy następnych wyborach też ludzie zdecydują.Proste....
hela22.12.2020, 17:17
czytelniku coś to napisał żebyś ty ino nie zachorował a przecież byłeś a wypisujesz bzdury .po*** jesteś
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl