08.01.2021, 10:35 | czytano: 990

Łapszański Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

zdj. Maria Młynarczyk
W Łapszach Niżnych w Święto Objawienia Pańskiego uliczkami wsi przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany w całym kraju przez Fundację Orszak Trzech Króli.
Tegoroczny orszak był inny z powodu trwającej pandemii, nie tylko był przeprowadzony z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale miał postać symboliczną – w orszakach szli sami Królowie, osoby niosące chorągwie i osoby z głośnikami czy śpiewające tak aby zachować dozwolony limit przy zgromadzeniu. Ważne jednak, że Królowie przeszli ulicami wiosek i miast, bo to nie było tylko zachowanie tradycji, ale orszak pokazuje, że mamy podążać za gwiazdą, która wskazuje nam to, co dobre, to co jest celem naszego życia i przede wszystkim daje nam nadzieję. Ta ostatnia w tych naszych innych czasach jest szczególnie ważna i bardzo nam potrzebna.
Tegoroczne orszaki, a w tym i łapszański miały też formę online – wszyscy chętni mogli kolędować w domu, z rodziną, pomóc temu miały też rozdawane przed świętem papierowe korony i śpiewniki jakie otrzymaliśmy od fundacji. Zdjęcia czy filmiki zamieszczane w mediach społecznościowych z hasztagiem #koledujmyrazem, pokazują, że jesteśmy razem i choć online świętujemy razem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji orszaku, dziękujemy osobom odtwarzającym orszakowe postacie, a wszystkim jego uczestnikom, dziękujemy za wspólne kolędowanie! Za zdjęcia dziękujemy Marii Młynarczyk i firmie Foto-Film Spisz Podhale. Fundacji Orszak Trzech Króli dziękujemy za pomoc organizacyjną, a szczególnie podziękowania składamy za orszakowe gadżety: korony, gazetki, naklejki i śpiewniki.

Wszystkim życzymy Dobrego Nowego roku!

Organizatorzy
zobacz także
komentarze
jej jej!08.01.2021, 18:20
W Łapszach jest wszystko możliwe, oboszczenia tej Gminy nie dotyczą Aga! Radni na sesji się żarliwie pomodlą posypią głowy popiołem i nastąpi namaszczenie i odpuszczenie a wójt to pobłogosławi i po sprawie. Szkoda sobie zawracać głowę takimi sprawami. Pierona co oni robią taki niepewny czas!!!!!!! A ludzie tego nie rozumieją.......
Aga08.01.2021, 16:14
A gdzie oboszczenia sanitarne???????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl