15.01.2021, 21:05 | czytano: 4444

Na biegówki - do Nowego Targu i Szaflar

arch. UM Nowy Targ
NOWY TARG. "Po ostatnich opadach śniegu, w dniu dzisiejszym ratrak rozpocznie przygotowywanie wszystkich szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu" - ogłosił Urząd Miasta i zapowiada, że na weekend wszystko będzie gotowe.
Mapę tras można znaleźć tutaj. Z kolei szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu i Szaflarach jest na stronie Biegówki.Nowy Targ.
"W związku z budową zakopianki, w „Borze Kombinackim” szlak narciarski będzie nieczynny w niewielkim fragmencie od studni głębinowych wzdłuż torów w kierunku przejazdu kolejowego" - przestrzega magistrat. .

Nieczynny jest również parking i wejście na szlak od ul. Składowej. Korzystać można z parking obok Hotelu „Skalny Dworek”, stamtąd można przejść ok. 400m do szlaku biegowego.

Urząd miasta prosi pieszych o "niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nie narciarz16.01.2021, 22:13
Jeszcze urzad mogłby poprosić narciarzy o łaskawe zapoznanie sie z regulaminem tras. A zwłaszcza z punktem mówiacym o tym, że jeśli trasa przecina lub pokrywa normalną drogę, która caly rok chodza piesi i jeżdżą pojazdy, to powinni ustąpic pierwszenstwa tymże pieszym lub pojazdom. A nie jeszcze bezczelnie otwierac twarz bez uzasadnionej racji. Polecam zapoznac sie dobrze z tablicami i regulaminem waszych kochanych tras zanim komus bezczelnemu zamarzy sie otwarcie twarzy.
staszek16.01.2021, 11:19
Najwspanialsza trasa biegowa jest z Obidowej (od leśniczówki) na Turbacz, jest tutaj już 1 m śniegu.
ski alpine16.01.2021, 08:46
Dziękuje w imieniu wszystkich zainteresowanych, ale ja chcę na stoki, na wyciągi i proszę mi życia nie urządzać, że mogę ewentualnie pobiegać. Nie chcę i nie mogę...Chcę i mogę uprawiać narciarstwo alpejskie. Czy zasapani narciarze biegowi mijający się na trasie są bezpieczniejsi od tych zjeżdżających na stokach...?
Rafał16.01.2021, 07:49
Tak tak, jakaś to alternatywa na zamknięte stoki można by rzec, no i na tym koniec.
Syn Tchatcher15.01.2021, 22:37
Sydney a kto wypalił tyle trawy w Australii :-) wyluzuj. Ta trasa jest optymalna. Bo co mieli ludziom domy czy role wywłaszczyć? A las urośnie jak nie tu to gdzie indziej - jest go 30% w Polsce :)
SYDNEY15.01.2021, 21:58
Jestem w szoku,co zobaczylem w lesie kombinackim.Kto pozwolil na wycinke tylu hektarow lasu?!Przylecialem z Australii i az zdebialem.Wyglada to okropnie,przeciez ta droge mozna bylo poprowadzic gdzie indziej.Ale w Polsce widocznie lepiej wyciac las niz dac jakas alternatywe.A takie fajne trasy byly ehhh.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl