18.01.2021, 20:15 | czytano: 2236

Bezdomni pod okiem policjantów

Nowotarscy dzielnicowi sprawdzają sytuację osób bezdomnych, starszych i samotnych. Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu.
- Dzielnicowi to policjanci, którzy doskonale znają swój rejon służbowy. Znają miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Z uwagi duży spadek temperatur, policjanci sprawdzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia, a w przypadku napotkania bezdomnego, podczas rozmowy mundurowi informują, gdzie można zgłosić się w celu uzyskania pomocy - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
W zimowym okresie dzielnicowi nie zapominają również o osobach starszych i samotnych. W tym trudnym czasie i panującej pandemii policjanci sprawdzają, czy osoby starsze radzą sobie w codziennych czynnościach. Informują również o możliwości skorzystania z programu Wspieraj Seniora realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Aby pomóc czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112. Jeżeli znamy kogoś w trudnej sytuacji, kto narażony jest w tym okresie zimowym na wychłodzenie organizmu możemy powiadomić również Ośrodek Pomocy Społecznej.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
Władek19.01.2021, 18:47
@avivat, taki jesteś skory do pomocy, to daj na początek coś ze swoich!
avivat19.01.2021, 10:04
Pytam się gdzie jest ogrzewalnia dla bezdomnych o którą walczą radni ostatnich dwóch kadencji? Bezdomni to też ludzie! Im też należy się odruch człowieczeństwa od tzw. władz miasta! Ale to nie w Nowym Targu! Tylko trzeba pamiętać, że każdy może zostać bezdomnym, bo tak się potoczy życie. Nieprawdaż panie burmistrzu?
Nowy Ład19.01.2021, 06:39
Najbogatsi i najbiedniejsi pod okiem policji.
fred19.01.2021, 05:53
A moze by ich tak umieścić na plebani na szaflarskiej tam proboszcz ma dużo miejsca na noclegi .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl