22.01.2021, 18:37 | czytano: 2612

Nowa wystawa w Jatkach (zdjęcia)

zdh. Galeria Sztuki BWA Jatki
NOWY TARG. Galeria Sztuki BWA Jatki nie zamierza pozbawiać miłośników- dostępu do sztuki. Tym razem proponuje wystawę pasteli. Ekspozycję - dzięki sposobowi przygotowania wystawy i przeszklonej ścianie można oglądać "przez okno".
To kolejna wystawa do oglądania "przez szybkę". Tym razem jest to "PASTA" i dotyczny malarstwa oraz rysunku pastelami.
"Nierozerwalnie związana ze Stowarzyszeniem Pastelistów Polskich. Wymyślona przez p. Ewę Rams (kierownika Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ - od lat związaną z Międzynarodowym Konkursem Pasteli). Konkurs ma swoją historię - a pomysłodawcą i konkursu jest Krzysztof Kuliś. Jej dwie duże części zostały zaprezentowane w Galerii BWA SOKÓŁ, a u nas 62 prace 36 artystów" - podsumowuje w opisie kierownik Jatek Anna Dziubas.

Ekspozycja czynna będzie do 22 lutego 2021 r. Na wystawie prezentowane są prace ze zbiorów Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu.

"Serdecznie zapraszamy do zaglądania w okna Galerii" - podsumowują zaproszenie pracownice Jatek.

Na portalu społecznościowym galerii, prezentowane są "z bliska" obrazy i autorów poprzednich ekspozycji. Możliwe, że i obecna wystawa będzie tak dokładnie opisana i zobrazowana.

s/ zdj. Galeria Sztuki BWA Jatki
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
otwórz oczy29.01.2021, 10:53
Besala chyba.
Besala28.01.2021, 22:05
Jatki są chyba jedyną instytucją kulturalną w Nowym Targu, która nie poległa w czasie pandemii! Bywanie w tej galerii daje możliwość obcowania z bardzo różną, ale zawsze sztuką. Czasem po nowej wystawie tylko przebiegałem, czasem musiałem zatrzymać się dłużej przed obrazem lub rzeźbą. Czasem musiałem powrócić, aby raz jeszcze popatrzeć, postać, pomedytować przed niepokojącym mnie obiektem. A teraz muszę przyklejać nos do szyby! I przyklejam! I zachęcam do przyklejania nosów, bo warto. W Jatkach zawsze warto bywać. Nawet przez szybę!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl