15.02.2021, 12:11 | czytano: 1895

Kolejne porozumienie między ratownikami i parkiem narodowym

zdj. GP GOPR/FB
Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR Marek Ciaś oraz dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz podpisali kolejne porozumienie o współpracy.
"Dzięki naszej współpracy możliwe jest przede wszystkim podnoszenie poziomu bezpieczeństwa turystów i innych osób przebywających na obszarach górskich Gorczańskiego Parku Narodowego, a w szczególności osób korzystających ze szlaków turystycznych oraz innych miejsc udostępnianych do celów turystycznych, edukacyjnych, naukowych i rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt wzajemnego wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR oraz pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego w niesieniu pomocy na obszarach górskich w zakresie bezpieczeństwa w górach, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o przyrodzie Gorczańskiego Parku Narodowego i Gorców, a także ochrony przyrody. Podpisane porozumienie ułatwi nam również wspólne prowadzenie działań ratowniczych, szkoleniowych czy profilaktycznych" - komentują sygnatariusze.
Podczas spotkania omówiono sprawozdanie z przekazanych przez GPN dla GP GOPR środków pieniężnych. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich - fundusze uzyskane z opłat za wstęp na niektóre obszary Parku przeznacza się m.in. na dofinansowanie działalności ratowniczej GP GOPR.

W ub. roku GP GOPR otrzymała blisko 19 tys. zł, za które zakupiono m. in.: liny dynamiczne, karabinki, uprzęże, pokrowce na nosze transportowe, ale także doposażyliśmy ratowników w sprzęt indywidualny.

GP GOPR, opr.s/
komentarze
Jasiu15.02.2021, 15:42
19000.????? Chciałbym uzyskać informacje ile ten dyrektor z parku zarabia miesięcznie bo dofinansowanie że Ho Ho Ho.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl