24.02.2021, 15:02 | czytano: 2355

Nakrętki dla Lenki

Fot. KOSG
Kilka lat temu funkcjonariusze i pracownicy Placówki SG w Zakopanem włączyli się w zbiórkę nakrętek dla Leny Cholewy, która urodziła się z rzadką wadą obu nóżek. Od tamtej pory sukcesywnie przekazują dziewczynce zebrane kilogramy plastikowych nakrętek.
Wczoraj Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ppłk SG Wiesław Górski przekazał dziadkowi dziewczynki kolejną partię nakrętek zebranych przez funkcjonariuszy oraz pracowników zakopiańskiej palcówki.
Do akcji pomocowej włączyły się także osoby przebywające w siedzibie Placówki, które słysząc o organizowanej zbiórce, przesłały zakrętki dla Lenki i to nawet z drugiego krańca Polski. Akcję wsparli również funkcjonariusze i pracownicy komendy Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Lena urodziła się z brakiem kości piszczelowych - tibal hemimelia. To wada, która przytrafia się raz na milion urodzeń. Lekarze sugerowali amputację chorych nóżek Lenki, co jej rodzicom nie mieściło się w głowie. Niespełna 6,5-letnia dziewczynka przeszła już dwa etapy leczenia w USA - z dziecka, które miało nie mieć nóg, stała się dzieckiem, które zaczęło chodzić. Przed nią trzecia - dla jednej z nóżek ostatnia faza leczenia. Drugą nóżkę będzie czekać jeszcze wydłużanie kości. Dziewczynka również bez przerwy uczestniczy w rehabilitacji.

Więcej informacji na temat wsparcia Leny Cholewy można znaleźć pod adresem: https://www.siepomaga.pl/lenacholewa

Źródło: KOSG, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
:)25.02.2021, 10:53
Brawo!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl