27.02.2021, 20:04 | czytano: 12095

Opóźnia się otwarcie obwodnicy Waksmundu. Nową drogą pojedziemy dopiero na wiosnę (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Choć budowa pierwszego etapu obwodnicy, która omija Waksmund, zakończyła się na początku grudnia zeszłego roku, to mimo iż mamy marzec za pasem, kierowcy nadal nie mogą jeździć nową drogą.
Roboty zakończyły się jesienią. Na drodze powiatowej Gronków - Ostrowsko i krajowej Nowy Targ - Jurgów wybudowane zostały ronda, a pomiędzy nimi pobiegła nowa droga. Stanęły już nawet znaki drogowe i tablice informacyjne. Na początku grudnia wszystko było gotowe. Brakowało już tylko symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia, ale od tego czasu droga jest zamknięta.
Jak się okazuje, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nadal nie ma pozwolenia na użytkowanie drogi. Ba, nawet jeszcze nie złożył wniosku o jego wydanie. Dawid Gleń z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego tłumaczy, że ZDW musiało czekać na wszystkie odpowiednie uzgodnienia, bez których nie można otrzymać pozwolenia na użytkowanie, dogrywana była też sprawa oświetlania. - Nie wszystko zależy od nas. Idzie to już jednak w dobrym kierunku, wniosek zostanie złożony i liczymy, że na przełomie marca i kwietnia droga zostanie otwarta - dodaje.

Przypomnijmy, iż we wrześniu ub. r. wydane zostało pozwolenie na budowę drugiego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Długość projektowanej trasy w drugim etapie, która poprowadzi do Harklowej, wynosi ponad 4 km. Na końcu włączy się ona do istniejącej drogi wojewódzkiej 969.

r/ zdj. Michał Adamowski

Tak stan prac wyglądał na koniec listopada ubiegłego roku:
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Norek28.02.2021, 18:55
Morfeusz:
Tak się akurat dziwnie składa, że to poprzednie władze województwa po-psl uruchomiły tą inwestycje. Obecna władza miala tylko nadzorować wykonanie inwestycji i to ich chyba przerosło..... zresztą nie tylko to. Takie mam odczucie, że spijają śmietankę po poprzednikach. Popatrz jak z walka o środki unijne..... niby więcej dla Polski jak Tusk wywalczył, a dla Malopolski o 40% mniej środków jak za Tuska..... to jak to jest???
Gumofilcok28.02.2021, 11:04
Gumiok ma racje ....
Ale zawsze tak było kto mo kasę to mo znajomosci

Kto mo znajomosci i kasę to mo co tce .

Z bogatym każdy się chce kumplować
Optymista28.02.2021, 10:24
@Modern

Nie bronię wójta ale tutaj wójt ma g.. do gadania. To nie jest droga gminna.
Problem będzie bardzo duży jak oddadzą całą inwestycję a dotyczy dokładnie rond. Skrzyżowanie dróg praktycznie równorzędnych (krajówka z wojewódzką) na rondach.
Brawo projektanci. Rozumiem, że zostały zaprojektowane również przejścia dla pieszych, światła i progi progi zwalniające. A myślę, że również znajdzie się tam przynajmniej jeden osty zakręt i to wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i rozładowania istniejącej dr. wojewódzkiej.
Gumiok28.02.2021, 08:42
Szkoda gadać w Waksmundzie droga za grube bańki do prywatnej inwestycji ścieżki w koronie drzew. W Łopusznej droga za gruba kase droga do nie istniejącego wyciągu a jak człowiek spyta o podłączenie kanalizacji to tylko słyszy nie ma pieniędzy i tyle. Trzeba mieć po prostu znajomości to wszystko da się zrobić
Modern28.02.2021, 08:20
Taka gmina, tacy wójtowie.. Ktoś panuje nad chaosem?
Morfeusz28.02.2021, 00:15
Szkoda. Ale za PO-PSL w ogóle by nie powstała.
Smok27.02.2021, 22:27
nieźle, z 5 lat budowali?

jakbym ja tak swoje stawiał mozolnie to już bym z głodu zdechł.
Arni27.02.2021, 21:33
Żenada! Nawet jeśli otworzą ten odcinek to kto pojedzie z Ostrowska do Gronkowa żeby ominąć Waksmund, pewnie nikt. Dopóki nie wybudują odcinka z Gronkowa do Harklowej to tym odcinkiem będzie jeździć kilku mieszkańców Gronkowa i oczywiście młodzież która będzie się tam ścigać wieczorami.
kuń27.02.2021, 20:54
Do tego czasu w Waksmundzie DW sie rozleci całkiem.
wożnica27.02.2021, 20:10
Na przełomie marca kwietnia.Którego wieku? Przejechał bym się tą drogą furmanką ale już ma 50 lat.koń ino 12.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl