02.03.2021, 15:01 | czytano: 2638

12H Slalom Maraton Zakopane

W niedzielę, 7 marca na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozegrana zostanie VII edycja 12H Slalom Maratonu Zakopane. Organizatorzy liczą, że i w tym roku zawodnikom uda się pobić ubiegłoroczny rekord w jeździe non-stop na nartach.
12h Slalom Maraton to niezwykłe zawody sportowe połączone z działalnością charytatywną, w których udział biorą najlepsi polscy narciarze alpejscy. Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też, a właściwie przede wszystkim, integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną. Idea połączenia walki najlepszych polskich alpejczyków o każdy przejechany kilometr z walką osób niepełnosprawnych o godne przeżycie każdego kolejnego dnia od razu podbiła serca współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów. Członkowie walecznej drużyny każdego roku, pomimo zmęczenia, trudnych warunków na stoku, nigdy się nie poddają i zawsze walczą do ostatniego przejechanego na stoku kilometra, bo każdy kilometr to nie tylko przybliżenie do pobicia kolejnego rekordu, ale przede wszystkim wsparcie finansowe dla Fundacji na realizację jej szczytnych celów.
Od czterech lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest również Honorowym Kapitanem drużyny. Prezydent Andrzej Duda inauguruje zawody i wraz z najlepszymi alpejczykami przejeżdża pierwsze kilometry.

Organizatorzy przedsięwzięcia Fundacja HANDICAP, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają do trzymania kciuków za pobicie kolejnego rekordu podczas
12h Slalom Maratonu Zakopane. Dzięki współpracy i wsparciu, jakiego od samego początku Miasto Zakopane udziela Fundacji Integracji przez Sport Handicap Zakopane, przez siedem kolejnych lat udaje się zorganizować te charytatywne zawody narciarskie.

Niestety, ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, związane z pandemią, tegoroczny maraton został skrócony do 6 godzin. Pozytywnych emocji jednak nie zabraknie. Również tym razem zmaganiom Specjalnych Gości i Mistrzów towarzyszyć będą otwarte zawody – Mini Slalom Maraton Zakopane, w których dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, ich rodzeństwo i sparing partnerzy będą jeździć po slalomie na czas, aby ustanowić / pobić rekord trasy. Ilość przejazdów jest dowolna, a każdy przejazd wspiera narciarzy z niepełnosprawnością

Zawody mają na celu przede wszystkim pozyskanie funduszy na wsparcie działań na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością.
Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Integracji przez Sport HANDICAP ZAKOPANE, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fred06.03.2021, 06:18
Oj gorole znów dają mu cupagę i kapelusz za to ze wyzamykał im interesy .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl