09.03.2021, 12:07 | czytano: 2271

Badania kamerą termowizyjną dostępne dla mieszkańców gminy Nowy Targ

Do 15 marca ekodoradca gminy Nowy Targ będzie wykonywał bezpłatne badania budynków mieszkalnych przy pomocy kamery termowizyjnej.
Termowizja to metoda badawcza, pozwalająca na zdalną i bezdotykową ocenę rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu. Pozwala mierzyć temperaturę na odległość w wielu miejscach jednocześnie. Moc promieniowania badanego obiektu zależy od jego temperatury, dlatego miejsca cieplejsze na obrazie widzialnym są jaśniejsze. Miejsca cieplejsze na powierzchni zewnętrznej budynku odpowiadają gorzej izolowanym obszarom przegrody, a niska temperatura powierzchni może świadczy o dobrych właściwościach izolacyjnych przegrody. Zapisany w ten sposób obraz nazywany jest termogramem na którego podstawie wykonywany jest raport.
Badania termowizyjne rejestrują wady izolacji termicznej budynku oraz wszelkie mostki cieplne i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Dzięki temu pozwalają na precyzyjną i kompleksową ocenę stanu izolacji termicznej budynku i stopień jej zawilgocenia.

Pomiary kamerą, najlepiej jest wykonać przy pełnym zachmurzeniu w godzinach wczesnorannych lub późno w nocy.

Mieszkańcy gminy zainteresowani badaniem proszeni są o kontakt z ekodoradcą. Zgłoszenia na formularzu dostępnym na stronie www.ugnowytarg.pl należy wysyłać na e-mail: ekodoradca@ugnowytarg.pl.

UG Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl