10.05.2021, 10:30 | czytano: 1497

Zostań żołnierzem przez... Internet

Arch. Podhale24.pl
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu przypomina, że każdy kto myśli o służbie w Siłach Zbrojnych RP może skorzystać z mobilnej aplikacji Zostań Żołnierzem dostępnej w Google Play oraz AppStore.
Aplikacja, którą stworzyli podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to obok portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim z wojskowymi rekruterami. Do tej pory ponad 22 tys. kandydatów zgłosiło swój akces do służby wykorzystując stworzony we wrześniu 2020 roku portal rekrutacyjny.
Korzystając z aplikacji lub z portalu rekrutacyjnego osoba zainteresowana służbą w Wojsku Polskim może szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach: operacyjnych czy obrony terytorialnej.

Po założeniu konta w ramach aplikacji, przesłaniu wymaganych danych, kandydatowi zostanie wyznaczony termin wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku poprzez aplikację kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, żeby odbyć rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badania lekarskie. W przypadku pozytywnych wyników i opinii, kandydat otrzyma na koniec dnia kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą), trwające do 30 dni. W aplikacji użytkownicy odnajdą także najnowsze informacje o Wojsku Polskim.

Aplikacja to obok portalu rekrutacyjnego i ePUAP, kolejna elektroniczna forma aplikowania do wojska wpisująca się w założenia reformy procesu rekrutacji, którą przedstawił we wrześniu 2020 roku Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Głównym założeniem reformy było skrócenie i uproszczenie procesu rekrutacji. Powstały także Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia realizują wszystkie niezbędne formalności. Skrócona została służba przygotowawcza. Do tej pory wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym służba przygotowawcza, trwało średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni.


Źródło: WKU Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Absurdalny10.05.2021, 12:03
Do Smok
W Hamerze?? Mogę wycinać i po City rozrzucać
Smok10.05.2021, 11:11
Konfetti dostaniesz do wycinania.
Absurdalny10.05.2021, 10:31
A dostane Hamera??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl