24.05.2021, 21:29 | czytano: 2838

Wiosenny redyk w Ochotnicy

zdj. UMWM
W Ochotnicy Górnej uroczyście rozpoczęto sezon pasterski. Baca Jarosław Buczek, mieszkańcy i zaproszeni goście spotkali się na tzw. mjyasaniu łowiec
- Nasze spotkanie w Ochotnicy wiąże się z wyjątkowo piękną tradycją pasterską. Jest też okazją do rozmów m.in. o problemach dotyczących baców i pasterstwa - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. Bacy i jego juhasom życzę dobrej pogody, obfitego sezonu i wszelkiego błogosławieństwa - dodał.

Wójt Tadeusz Królczyk podkreślił, że spotkanie i przeprowadzone rozmowy dają nową nadzieję na zachowanie żywego ducha gór. – Serdecznie zapraszam wszystkich do Ochotnicy i Tylmanowej, do miejsc, gdzie uchowała się nieskażona natura, tradycja i kultura – dodał.


W uroczystości rozpoczęcia sezonu pasterskiego wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Anna Paluch, wicemarszałek Łukasz Smółka i wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk. Do Kaplicy w os. Jamne przybyli również przedstawiciele organizacji pasterskich.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła kapela „Ochotni”. Regionalny poczęstunek dla gości uroczystości został przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

UMWM, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wojtek26.05.2021, 08:38
do jo
jak nie wiesz co napisać to nie pisz nic pozdrawiam
jaga225.05.2021, 17:40
W Ochotnicy mają dość czyste owce , jak się czasem widzi w jakim błocie niektórzy trzymają te zwierzęta to żal
jo24.05.2021, 22:53
Ja lubię mjyasać kolę z łiski .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl