04.06.2021, 12:03 | czytano: 1304

Bania stawia na profilaktykę

zdj. organizatora
Hotel Bania i Terma Bania zorganizowały wspólnie Dzień Matki. Pod wejściem do termy pojawił się mammobus oraz namioty, w których kobiety ale także panowie mogli skorzystać z szeregu darmowych badań profilaktycznych.
Wykonano blisko 50 badań mammograficznych, ok. 60 badań usg tarczycy. Badaniem densytometrycznym objęto 54 osoby, a na badanie tkanki tłuszczowej oraz konsultacje dietetyka zdecydowały się 52 osoby.

- Ilość przebadanych osób jest znacznie wyższa, niż w zeszłym roku co mówi nam o tym, że świadomość społeczna konieczności badań zwiększa się, a Dzień Matki na Bani w tej formie prawdopodobnie stanie się już tradycją - komentuje Tomasz Rzadkosz. - Warto zauważyć, że przeprowadzone działania to tylko jeden z wielu elementów społecznej odpowiedzialności biznesu, która od lat wpisują się w działalność białczańskich obiektów spod szyldu Bania. Hotel i Terma m.in zorganizowały w styczniu finał WOŚP, wspierają lokalną drużynę piłkarską, Ochotniczą Straż Pożarną, minimalizują negatywny wpływ na środowisko poprzez rezygnację z paliw stałych na rzecz energii geotermalnej, a architektura wszystkich nowo powstających inwestycji opiera się na drewnie i kamieniu wpisując się harmonijnie w otaczającą przyrodę - wymienia.


opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl