10.06.2021, 16:37 | czytano: 1088

Zrób bezpłatną kolonoskopię w "Żeromskim". Zwrócą nawet koszty dojazdu

Bez kolejki, skierowania i w znieczuleniu. Mieszkańcy 8 powiatów Małopolski, w tym tatrzańskiego, mogą zgłosić się na bezpłatną kolonoskopię w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.
Rejestrować się na kolonoskopię w znieczuleniu mogą osoby, które mieszkają lub pracują bądź są zameldowane w powiecie tatrzańskim i siedmiu innych: dąbrowskim, limanowskim, nowosądeckim, oświęcimskim, proszowickim, suskim
i wadowicki.
Dodatkowo refundowane są także koszty dojazdu i z powrotem. Rejestracja pod nr tel. 12 622 93 51 lub mailowo: kolonoskopia@zeromski-szpital.pl . Wszelkie informacje dostępne są na stronie: https://zeromski-szpital.pl/kolonoskopia/. Kolonoskopia nie musi boleć.

Z bezpłatnego badania mogą skorzystać wszystkie osoby w wieku 50-65 lat oraz młodsi pacjenci (od 40.roku życia) z grup szczególnego ryzyka, których krewni zachorowali na raka jelita grubego. Każdy, kto zgłosi się na badanie, przy braku przeciwwskazań lekarskich może liczyć na znieczulenie.

Program badań jest skierowany do osób, które jeszcze nie zaobserwowały u siebie żadnych niepokojących objawów świadczących o rozwijającym się nowotworze jelita grubego. Środki na realizację projektu krakowski Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego otrzymał z funduszy unijnych. W ramach programu osobom zainteresowanym skorzystaniem z profilaktyki są także opłacane koszty dojazdu do szpitala i z powrotem.

Rejestracja na badania kolonoskopowe jest prowadzona pod nr tel. 12/ 622-93-51. Zapisać można się także osobiście w siedzibie szpitala (adres: Kraków, os. Na Skarpie 66) albo za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: kolonoskopia@zeromski-szpital.pl.

Źródło: Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tekla11.06.2021, 08:08
Dlaczego ogranicza sie wiek pacjentow?Czy po 65 roku zycia juz badania sa nie potrzebne.Chyba tym bardziej wzrasta zachorowalnosc.Nie rozumie tego!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl