21.06.2021, 21:12 | czytano: 3016

Trzydniowe święto retro w uzdrowisku (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ. Z bardzo dobrym przyjęciem spotkało się trzydniowe widowisko plenerowe Dawnej Rabki Czar, które odbywało się w uzdrowisku od piątku do niedzieli.
- Chcemy pokazywać zdrojowe tradycje naszego pięknego miasteczka, do którego w latach świetności przyjeżdżali na odpoczynek artyści, ludzie bogaci, elity. To kawał pięknej historii naszego miasta, o której warto opowiadać - mówi Małgorzata Rybińska, prezes stowarzyszenia Dawnej Rabki Czar, które po raz trzeci zorganizowało w Rabce-Zdroju imprezę w stylu retro.
Była to największa z tegorocznych edycji i obfitowała w wiele wydarzeń - pokazów, koncertów, występów, zabaw, gier - dla których wspólnym mianownikiem była Rabka z początków ubiegłego wieku, gdy rabczański kurort był popularnym miejscem wypoczynku dla kuracjuszy z całej Polski.

W ciągu trzech dni trwania imprezy na ulicach miasta można było spotkać setki osób ubranych w epokowe stroje, byli szczudlarze, cykliści, był mecz tenisa retro, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokaz zabytkowych samochodów, występy teatralne, pokazy filmowe i koncerty.

- Ze wszystkich stron spotykaliśmy się z zachwytem, komplementami i gratulacjami. Wszystko się udało. Odbiór był świetny i cieszymy się już na kolejną edycję - cieszy się Małgorzata Rybińska.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Król buraków24.06.2021, 02:08
No proste, z E.Abra na czele wszystko się cofa lub stoi jeszcze dłużej w miejscu. Nie tylko z w.w os. Z innymi burakami też.
Jak by muzeum porządne postawili było by po co przyjeżdżać i co oglądać oraz zwiedzać - również spokojniej organizować takie wydarzenia. Ale po co? Przecież tak mało starych budynków w Rabce stoi? Z dobrym terenem na muzeum? Może by tak coś zrobić dla dziecka, dorosłego i starego? Coś dobrego, a nie kolejny sklep stawiać...
Prywatne? Eee gdzie tam, za grosze wykupić się da jak pod nową zakopiankę, ziemię.
Rzuć ktoś kamień, ten kto da radę!
Rabczanin22.06.2021, 10:30
Ta władza nieuchronnie prowadzi Rabczan tak aby zatrzymać czas, lub go jeszcze cofnąć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl