27.06.2021, 18:00 | czytano: 1237

Wystawa "Polsko-Słowackie Święto Konia"

Było wydawnictwo "Koń na pograniczu polsko słowackim. Były filmiki o podkuwaniu konia, budowie sanek oraz wykład "Koń w tradycji i rzemiośle". Nadszedł czas na ostatni etap projektu "Polsko-Słowackie Święto Konia".
Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zaprasza do udziału w wystawie "Polsko-Słowackie Święto Konia", która odbędzie się w dniach 10 - 11 lipca w Ludźmierzu obok stawów.
Hipodrom w Ludźmierzu będzie areną zmagań zaprzęgów sportowych. W pierwszym dniu odbędzie się próba ujeżdżenia oraz konkurs zręczności powożenia. Na koniec dnia odbędzie się pokaz ras koni hodowanych na pograniczu polsko słowackim.

Dzień drugi, niedziela, rozpocznie się od próby terenowej tzw. maratonu, w trakcie którego zaprzęgi będą miały do pokonania pięć przeszkód terenowych. Zawody w powożeniu sportowym odbędą się w kategorii singli i par. Po południu, po zakończeniu próby terenowej maratonu odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięskich zaprzęgów. Na popołudnie przewidziane są zawody w zrywce drzewa. Emocji nie powinno zabraknąć gdyż udział w zawodach zapowiedziały utytułowani zawodnicy z Polski i ze Słowacji. W trakcie wystawy można będzie zobaczyć m. in. rymarza, kowala i po prostu miło spędzić czas.

Organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl