27.06.2021, 20:00 | czytano: 3129

Mażoretki z sukcesami

Podopieczne Anny Zborek z Podwilka mają za sobą pasmo sukcesów.
Najpierw, na początku czerwca, były Mistrzostwa Polski Południowo-Wschodniej w Pustkowiu-Osiedle. Nasze mażoretki odniosły tu sukces za sukcesem, zdobywając pierwsze miejsca w wielu kategoriach, w grupie, solo i duetach: zwycięstwa odniosły Kadetki Scena Mażoretka klasyczna, Buława Scena Seniorki, Defilada Buława Seniorki, kadetki defilada mażoretka klasyczna, baton Solo Juniorki Safiya Kmera, solo Twirling Juniorki Safiya Kmera, duet buława seniorki Safiya Kmera i Michał Dziedzic, Solo Twirling seniorki Julia Piekarczyk, duet buława Juniorki Anna Pachacz i Kamila Pustelnik, solo Flaga Juniorki Safiya Kmera oraz miniformacja Buława Juniorki Małgorzata Korwel, Kamila Pustelnik, Alicja Ligas, Safiya Kmera i Anna Pachacz.
Do tego doszły liczne drugie miejsca: Duet Baton kadetki Martyna Chowaniec i Justyna Walkowiec, Flaga Solo Juniorki Kamila Pustelnik, Solo Buława Michał Dziedzic, oraz trzecie: Scena Mażoretka klasyczna Seniorki, Defilada mażoretka klasyczna seniorki, buława solo juniorki Kamila Pustelnik.

- Dziękujemy wszystkim tym którzy w nas wierzyli i pomagali przez ten trudny czas aby przetrwać w czasach pandemii.. Gratulujemy innym zespołom świetnych choreografii oraz występów. Większość solówek, duetów, miniformacji zostało wymyślonych przez same występujące, więc brawa - mówi Anna Zborek. - Widać zaangażowanie i miłość do tego co robią, a to tak naprawdę najważniejsze.

Dobrze poszło mażoretkom na imprezie wyższej rangi. W dniach 18-20 czerwca odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu.

Tytuł I Wicemistrza Polski wywalczyli:

Defilada Mażoretka klasyczna kadetki
Duet buława Juniorki Anna Pachacz i Kamila Pustelnik
Baton Juniorki Safiya Kmera
Solo Twirling Juniorki Safiya Kmera
Tytuł II Wicemistrza Polski zdobyły formacje:

Buława formacja seniorki
Defilada buława seniorki

- Do naszego zespołu należą osoby z różnych miejscowości. Zaczynając od Podwilka przez Naprawę, Jordanów, Rabę Wyżną, Chabówkę, Sieniawę, Bielankę, Sławę, kończąc na Rabce oraz Nowym Targu - mówi instruktorka. - Dojazd na zajęcia niektórym zajmuje ok. 30 min albo i więcej. Pasja i zaangażowanie świadczą o tym, że da się pokonać wszystkie przeciwności losu. Nasza defilada była ćwiczona na betonowym parkingu koło kościoła w dni, które na to pozwalały. Ze względu na Covid były też przerwy i inne atrakcje losowe. Nie daliśmy się, podjęliśmy wyzwanie. Regulamin MWF też był dla nas nie lada wyczynem... Ale lubimy wyzwania. Solówki, duety, miniformacje zostały wymyślone przez nasze dziewczyny, za co ogromne brawa. Dużym wsparciem jest też nasz rodzynek Michał Dziedzic, który dzielnie wspiera nas na każdej próbie już dobrych chyba 9 lat. Postęp całej grupy jest ogromny. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają. Rodzicom, że zawsze dowiozą na zajęcia, organizują tak czas, żeby te dzieci zawsze były. Dziękuję za wsparcie finansowe rodzicom, gminie Jabłonka, gminie Raba Wyżna oraz gminie Jordanów. Gratulujemy wszystkim zespołom wysokiego poziomu, odwagi w tych trudnych czasach. Jesteśmy pod wrażeniem innych choreografii, przez co mamy motywację do dalszego działania. Pozdrawiamy wszystkich którzy nam kibicują - dodaje.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl