02.07.2021, 12:45 | czytano: 1149

"Korona Gór Polski 3D", czyli góry we własnym domu

zdj. Podhale24
Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracowali specjalny serwis kartograficzny na smartfony. Zawiera on Koronę Gór Polski.
Serwis dedykowany na smartfony opracowali studenci kierunku "Kartografia i geomatyka" jako zaliczenie przedmiotu "Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość" prowadzonego przez dr inż. Łukasza Halika z Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
Wystarczy wejść na kgp3d.amu.edu.pl, by zobaczyć w 3D wszystkie 28 szczytów Korony Gór Polski oraz zwizualizować rozciągający się widok z każdego szczytu.

"Osoby posiadające nowsze smartfony (obsługujące ARCore) mogą również wyświetlić model 3D “u siebie” tj. na własnym biurku czy też podłodze (rozszerzona rzeczywistość). Po wirtualnych wojażach, każdy chętny będzie mógł również umieścić za darmo zdobyty szczyt jako model 3D na własnej stronie internetowej/blogu, korzystając z kodu umożliwiającego osadzenie modelu na zewnętrznych serwisach" - czytamy na facebookowym profilu UAM-u.


s/
Może Cię zainteresować
komentarze
szczemp02.07.2021, 21:34
Średnio to wyszło. Doceniam pracę włożoną w projekt. Jednak przybliżenie jest średnie, szczegółów brak. Widok ze szczytu tylko zaznaczony na zielono, a można było posadzić kamerę na szczycie i pokazać co widać, z przybliżeniem dobrym. Podejrzewam, że nikt z zespołu nie udał się na miejsce i nie obfotografował widoku, a tylko zdjęcia zostały pobrane z googla lub innego geoportalu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl