25.07.2021, 12:31 | czytano: 2768

Dziś ostatni dzień Poroniańskiego Lata (zdjęcia)

zdj. GOK Poronin
PORONIN. Otwarcie siedziby oddziału Związku Podhalan, promocja płyty i potańcówka - to niektóre wydarzenia towarzyszące 46. edycji Poroniańskiego Lata.
Tegoroczne Poroniańskie Lato trwa cztery dni. Święto gminy było też okazją do uroczystego otwarcia siedziby o/ Związku Podhalan w Wańkówce. Uczestnicy wspominali zasłużonych dla Związku Podhalan. Na grobach tych, którzy już odeszli złożono kwiaty i zapalono znicze. Wręczono także Medale za Długoletnią Służbę.
Doceniono też zespół Zyngry. Na wniosek Związku Podhalan grupa otrzymała nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Okazją do jej wręczenia był wieczór autorski połączony z prezentacją płyty "Za głosem ślebody – Folklor w obliczu II wojny światowej".

W sobotę na stadionie sportowym rozegrano turniej piłki nożnej, a w Wańówce przygotowano wystawę kolekcjonerskiego sprzętu audio Alka Marduły i Bronisława Stocha i konkurs na najciekawszą stylizację modową z minionych dekad. Dzień zakończyła potańcówka.

Na dziś zaplanowano gminny przegląd zespołów regionalnych. Wystąpią: „Zbójnicek” i „Mały Zbójnicek” z Zębu, „Regle” im. Jana Jędrola z Poronina, „Zawrat” z Bustryku, „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego, studencki zespół góralski „Skalni” Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, „Hajduki” z Łapsz Wyżnich, „Wiosna” z Sumy na Ukrainie i „Podhale” - grupa spiska z Jurgowa. Wieczorem zagra „Fiś Banda”.

s/ zdj. UG Poronin
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
siekierka26.07.2021, 11:34
no i dobrze urzad sie odznaczyl
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl