29.07.2021, 10:06 | czytano: 5582

Opera na zamku w Czorsztynie

Tak było w 2019 roku. Archiwum Podhale24.pl
13 sierpnia o godz. 20 na zamku w Czorsztynie odbędzie się plenerowy pokaz opery pt. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego. Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”, będąc organizatorem wydarzenia, kolejny raz ma okazję przedstawić sztukę niezwykłą i przenieść widzów w świat artystycznej opowieści o miłości, przeplataną elementami grozy. Będzie to już trzecia odsłona tego dzieła w nietypowym jak na operę miejscu tj. dziedziniec na ruinach Zamku w Czorsztynie. Pierwsza odbyła się w lipcu 2016, a druga w 2019 roku.
Do udziału w tegorocznym projekcie ponownie zaproszeni zostali artyści, muzycy i aktorzy, którzy gwarantują wybitne i nowatorskie wykonanie dzieła Karola Kurpińskiego. Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną oraz śpiewaków poprowadzi uznana dyrygentka Agnieszka Kreiner. Dyrygowała m.in. w Operze Krakowskiej i Śląskiej, Teatrze Wielkim w Warszawie, pełniła także funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej. Spektakl wyreżyserował Błażej Peszek, ceniony aktor Teatru Starego w Krakowie i wykładowca tamtejszej Akademii Muzycznej. Solistami i pomysłodawcami projektu są młodzi śpiewacy, rozpoczynający swoją drogę artystyczną, mogący jednak pochwalić się już współpracą z największymi instytucjami muzycznymi i zespołami w Polsce m.in. Ewa Walkowska ze Szczawnicy (w operze, jako solistka, mezzosopran) Maria Małgorzata Złotek z Krakowa (w projekcie solistka, sopran), Krzysztof Michalski, Krzysztof Czok oraz Klaudiusz Leśniak.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Natalia13.08.2021, 20:08
Michał Czok, a nie Krzysztof jest jednym z artystów wymienionych w artykule.
Pozdrawiam
moim_zdaniem29.07.2021, 11:49
Kotka widzę w tym zamku...:)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl