04.08.2021, 14:55 | czytano: 2721

"Posiady u Domina" w Ratułowie (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek
Mieszkańcy Ratułowa i okolicznych miejscowości bawili się w niedzielę na dorocznym festynie "Posiady u Domina". Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.
Na scenie wystąpiły zespoły regionalne Tatry z Ratułowa oraz Mlády Heligon z Rabcič. Dla chętnych zorganizowano liczne konkursy m.in. wyżyj się babo, dla dzieci celowanie do beczki, a dla wszystkich konkurs w piciu zyntycy przez słomkę, w którym - ku zaskoczeniu miejscowych - świetnie radziły sobie panie z województwa świętokrzyskiego.
Było stanowisko do spisu powszechnego oraz towarzystwa ubezpieczeniowego Wiener Insurance Group, które podarowało i przekazało oficjalnie na festynie strażakom z OSP Ratułów Dolny Detektor Wielogazowy.

Organizatorzy zadbali też o zimne piwo, grill oraz domową kuchnię. Na koniec odbyła się zabawa przy muzyce zespołu Maxy z Bukowiny Tatrzańskiej.

Gośćmi imprezy byli m.in. prezes zarządu Związku Podhalan Julian Kowalczyk, wójt Marcin Ratułowski, wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" Piotr Gąsienica, przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu Małgorzata Kulawiak.

r/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl