08.08.2021, 13:43 | czytano: 3653

Piknik Rodzinny w Zubrzycy Dolnej (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
W Zubrzycy Dolnej odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez Sołtysa wraz z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich Pod Babią Górą w Zubrzycy Dolnej oraz Stowarzyszeniem Wspólnoty Mieszkańców Zubrzycy Dolnej, przy pomocy wielu wolontariuszy.
Na scenie wystąpił zespół Zbiyrani z Zubrzycy Dolnej, Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej, Zespół z Orawki, Paweł Kidoń – mieszkaniec Zubrzycy Dolnej, mistrz świata we freestyle basketball oraz pierwszy w historii Polski zawodnik w światowej klasy drużynie Harlem Globetrotters.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich sprzedawały przepyszne jedzenie. A młodzież i dzieci pod okiem animatorów miała możliwość spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach i we współzawodnictwie - najlepsi otrzymywali puchary, dyplomy oraz medale.

Nie tylko dzieci się dobrze bawiły ale również dorośli, którzy mogli wziąć udział w konkursie „moja-twoja”, w konkursie wzięły nawet udział Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas wydarzenia odbył się również II Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Sołtysa Zubrzycy Dolnej, w którym udział wzięły 3 drużyny: „Pucowcy”, „Sami sowi”, „Otyłe Śledzie”.

Zwycięzcami została drużyna „Pucowcy”, II miejsce zajęła drużyna „Otyłe śledzie”, a III miejsce „Sami Swoi”. Impreza była przede wszystkim okazją do świętowania zwycięstwa w konkursie „Małopolska Wieś w Sieci 2021”, w którym nasza miejscowość zajęła I miejsce i wygrało nagrodę główną - 30 000 zł.