10.08.2021, 18:35 | czytano: 2926

Redyk w Jaworkach (zdjęcia)

Sztandarową imprezą corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego jest redyk. Tegoroczny odbył się w weekend na scenie plenerowej w Jaworkach.
Przybyli goście mieli możliwość obejrzenia tradycyjnego przepędu owiec po okolicznych halach, widowiskowego przeprowadzenia przez zaprzyjaźnionych baców, juhasów i ich wyszkolone psy pasterskie oraz pokazu obyczajów pasterskich – strzyżenia owcy oraz wyrobu oscypka.
Podczas Redyku na plenerowej estradzie odbywały się prezentacje zespołów regionalnych i folkowych takich jak: Kapela Zbójnicka, Dziecięcy Zespół Regionalny Małe Pieniny z Korościenka n/D, Carrantouhill – zespół grający muzykę irlandzką. O dobre humory i zabawę zadbał Kabaret Chyba z Wrocławia. Redyk zakończyła tradycyjnie wspólna zabawa do północy z zespołem Pozytywnie Nakręceni.

W międzyczasie można było skosztować tradycyjnych potraw góralskich Pienińskiego Związku Podhalan a także barana z rożna po pienińsku rodziny Zachwiejów Bulisiów. Ponadto miała miejsce również loteria fantowa na rzecz budowy domu mieszkalnego w Szlachtowej dla Podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych.
Można było także podziwiać prace artystów zrzeszonych w szczawnickim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Organizatorem Redyku w Jaworkach było Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

jd/organizator
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl