15.08.2021, 10:22 | czytano: 13268

Pasterka Maryjna w Ludźmierzu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
LUDŹMIERZ. O północy w ogrodzie różańcowym Bazyliki Mniejszej w Ludźmierzu odprawiona została Maryjna Pasterka. Mszy przewodniczył arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej - ks. Stanisław Dziwisz. Wierni tradycyjnie przynieśli ze sobą naręcza kwiatów i ziół.
15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, inaczej zwane Matki Boskiej Zielnej.
- Dzisiaj my, zebrani i czuwający na modlitwie w ludźmierskim Sanktuarium, błogosławimy Maryję za wszystko, również za to, że jest Matką Kościoła oraz że każda i każdy z nas doświadcza Jej stałej macierzyńskiej opieki - mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas Pasterki Maryjnej.

Dziś w Ludźmierzu jest odpust, który poprzedziła nowenna.

Rekolekcjonistą był ks. dr Krzysztof Porosło. W wigilię Wniebowzięcia NMP pytał: "Co mówi dogmat o Wniebowzięciu NMP o Kościele? Że w Kościele działa Duch Święty, bo choć dogmat został ogłoszony dopiero w 1950 roku, na przestrzeni wieków teologowie, papieże i święci wierzyli w tę prawdę. Co mówi dogmat o Wniebowzięciu NMP o Bogu? Jaki piękny w swej miłości jest Bóg, jaki cudowny jest Bóg, który obdarzył Maryję tyloma łaskami; Niepokalanym Poczęciem, Bożym Macierzyństwem, Dziewiczością - bo Bóg jak raz wybrał - nie cofa swojej Miłości. Jedynie Miłość Boga jest czysta i bezinteresowna. Co mówi dogmat o Wniebowzięciu NMP o człowieku? Że nie tylko mamy ciało i duszę, ale że jesteśmy ciałem i duszą. Warto dbać o jedno i o drugie."

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jagusia17.08.2021, 13:41
Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół" ale bez pedofilii i ukrywania jej
Oburzona15.08.2021, 15:22
Jak Dziwisz mógł odprawiać mszę w takim miejscu?
Agata15.08.2021, 14:05
Piękna uroczystość.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl