15.08.2021, 20:45 | czytano: 2809

Opera w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjęcia)

zdj. pieniny24
Ruiny czorsztyńskiego zamku po dwuletniej przerwie znów stały się świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Na dziedzińcu gotyckiego zamku Wronin po raz kolejny została wystawiona opera pt: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda”, której akcja rozgrywa się właśnie w tym miejscu.
Opera została napisana przez Karola Kurpińskiego, natomiast autorem libretta jest Józef Wincenty Krasiński z Radziejowic. Historia opery opowiada o rycerzu Bojomirze i jego słudze Nikitcie, którzy powracają z bitwy pod Wiedniem. Podczas poszukiwania schronienia znajdują na swojej drodze nawiedzony zamek Wronin. Trzeba przyznać, że zarówno pogoda jak i publiczność dopisały. Zachwyceni melomanii nagrodzili wykonawców oraz obsługę techniczną gromkimi brawami. Wspomnienia z tego niezwykłego spektaklu zostaną z nimi na pewno na długo. Pomysłodawczyniami projektu są śpiewaczki operowe: Ewa Walkowska oraz Maria Złotek. Oprawę muzyczna zapewniła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcja Agnieszki Kreiner.
- Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych, mieszkańców, oraz turystów. Artyści, muzycy oraz operatorzy świetlni przedstawili wydarzenie wybitne, niezwykle angażujące widzów. Niektórzy obecni, po raz kolejny przybyli na ten niezwykły spektakl, zachwyceni jego wykonaniem, inni z ciekawością obserwowali utalentowanych artystów i muzyków po raz pierwszy”- podsumowują ten wyjątkowy wieczór organizatorzy z Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, program KULTURA DOSTĘPNA 2021”

wb pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl