18.08.2021, 10:43 | czytano: 4310

Kelner z Restauracji Schronisko Bukowina przejdzie 450 km. Cel - zbiórka pieniędzy dla chorego chłopca

zdj. nadesłane
"Dawid idzie dla Janka Kozuba" - ten napis na koszulce wyjaśnia cel akcji. Mężczyzna wyruszył dziś w górską trasę. Chce pieszo pokonać Główny Szlak Karpacki - trasę o długości 450 km.
Swoją wędrówkę chce połączyć z czymś dobrym, dlatego wspólnie z Restauracją Schronisko Bukowina wesprą małego wojownika, Janka Kozuba, który walczy ze śmiertelną chorobą SMA.
Dziennie będzie przemierzał około 30 km, śpiąc głównie pod namiotem z dala od cywilizacji. Za każdy przemierzony kilometr Schronisko Bukowina wpłaci złotówkę na zbiórkę dla Janka.

- Co więcej, jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do Dawida i przejść z nim chociażby 5 kilometrów, zapłacimy również za kilometry tej osoby - deklaruje właściciel restauracji, Łukasz Zadylak.


"Zmagamy się z najcięższym typem SMA! Jaś ma coraz poważniejsze problemy z oddychaniem – większą część dnia powinien przebywać pod respiratorem! W złym stanie jest także kręgosłup, a ze względu na niską masę ciała Janek nie kwalifikuje się do korekcji wady za pomocą gorsetu lub ortez. Pojawiają się też coraz większe trudności z przełykaniem. Bez terapii może bardzo szybko stracić tę umiejętność" - wyjaśniają rodzice kilkumiesięcznego chłopca.

Choroba postępuje u dziecka w zastraszającym tempie. W każdej chwili jego stan może się drastycznie pogorszyć, dlatego terapia genowa musi odbyć się jak najszybciej.

Teraz celem jest zbiórka miliona zł. - Zachęcamy do wsparcia Dawida, a co za tym idzie - małego Janka! Kto nie może dołączyć do wędrówki, a chciałby wesprzeć młodego chłopca, może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto zbiórki - namawiają pracownicy bukowiańskiej restauracji.
Zbiórka oraz informacje na temat chłopca znajdują się na platformie POMAGAM.

opr.s/

Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Sroka18.08.2021, 14:07
Jak się okazało, Dawid to nie żaden Swarovski, tylko prawdziwy diament<3
ol18.08.2021, 14:07
Cel godny szerokiego poparcia.
Najlepsza hostessa ever18.08.2021, 14:02
Brawo Dawid, trzymam za Ciebie kciuki!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl